Indické samosas s hovězím masem

Smažené kořeněné taštičky můžete podávat jako předkrm nebo si je vzít s sebou na výlet.

Budete potřebovat:

Také vás může zajímat ...

Postup:

  1. Ve velké míse smícháme mouku a sůl. Vmícháme rozehřáté máslo a jogurt. Postupně přidáváme vodu tak, aby vzniklo tuhé těsto. To vyklopíme na mírně pomoučněný vál a hněteme, dokud není hladké a pružné.
  2. Do mletého masa přidáme cibuli, česnek, závor, hořčičné semínko, kari koření a sůl a promícháme.
  3. Ve velké pánvi rozehřejeme olivový olej a za stálého míchání směs opékáme asi 8 min. Pak odstavíme a přidáme citronovou šťávu a koriandr.
  4. Na mírně pomoučněném válu rozválíme těsto na placku silnou zhruba 0,5 cm a vykrajujeme kolečka o průměru 10 cm. Mělo by jich být osm.
  5. Horní okraj koleček potřeme vodou. Na spodní polovinu každého kolečka naneseme asi 2 lžíce náplně. Těsto přehneme přes náplň a okraje přitiskneme k sobě.
  6. Ve velké pánvi rozehřejeme vysokou vrstvu oleje na smažení a samosas osmažíme po obou stranách dozlatova (asi 3 min). Hotové je odkládáme na vrstvu papírových utěrek. Podáváme horké..
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...