Inhalace pro krásu i zdraví

Vdechovat horkou páru a vonné esence je zdravé. Nejen při zdravotních obtížích, jako jsou rýma a kašel. Zkuste to například s pot pourri.

Víte, co pot pourri znamená? Je to sáček nebo jakákoli nádoba, která obsahuje směs sušených rostlin a koření, které vám dokážou provonět byt. Samozřejmě si už hotové pot pourri můžete koupit, ale nejlepší bude, když si vytvoříte své vlastní aroma, které vám vydrží déle než jeden rok.

Také vás může zajímat ...

Květy, listy i plody

Na výrobu potřebujete nasušené květy, listy, plody a aromatické byliny. Výběr záleží čistě jen na vašem vkusu. Silné aroma dodá levandule. Použít ale můžete každou bylinu nebo květinu, například pivoňku, sedmikrásku, měsíček, chrpu, hortenzii, macešku, jasmín, bodláky, hrachor nebo fialku.

Z listů se na pot pourri hodí zejména ekalyptus, máta, šalvěj, bobkový list, rozmarýn, tymián, mateřídouška, dobromysl, meduňka nebo jehličí z u nás běžně dostupných stromů.

Vyzkoušet můžete i sušené ovoce – citrony, pomeranče, z nich především kůru, nebo sušené plátky jablek či šípky.

Ještě intezivnější vůně

Víte, jak vůni zesílit? Stačí, když jednou za tři měsíce nakapete pár kapek esenciálního vonného oleje. Oblíbené jsou éterické oleje, jako například jasmín, pomeranč, grapefruit nebo cedr.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama