Intenzivní barva vlasů dlouhé týdny!

Zná to každá, která chce pravidelně měnit odstín svýmchvlasů. Čerstvě po barvení se tón i kvalita kadeří zdá naprosto dokonalá. Za pár dní ale nadšení opadne.

Vlasy jsou matné a barva se z nich postupně velmi rychle vymývá. Co dělat, aby k tomu tak rychle nedocházelo?

Bojujte se svými šedinami

Sem tam šedivý vlásek vás může nechat chladnou, ale pokud toužíte po zakrytí nevzhledných odrostů u hlavy, je třeba použít permanentní barvu. Ta by neměla obsahovat silikony, které jsou nerozpustné ve vodě, a tudíž vlas obalí a neobarví. Na vině mohou být také levné mycí přípravky nebo to, že věnujete příliš velkou pozornost tepelné úpravě své hřívy.

Také vás může zajímat ...

V tom případě byste měla na čas omezit jejich žehlení nebo naopak natáčení, aby se vlasová vlákna zocelila a celkově ozdravila.

Permanentní barva nesmí mít silikony!
Permanentní barva nesmí mít silikony!

Nelitujte trochu zainvestovat

Nejjistější je samozřejmě svěřit kadeře do péče vlasových specialistů. Jestli ale přesto trváte na tom, že si hlavu obarvíte sama doma, pak dejte pozor na to, aby barva neobsahovala příliš mnoho čpavku a peroxidu. Po obarvení nezapomínejte na vlasovou masku nebo hydratační oleje. Právě ty často bývají přímo součástí každého balení s barvou na vlasy.

Kvalitní speciální péče totiž prodlouží životnost barvy až desetkrát.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...