Italskou lásku Bartošové a Štaidla ukončil syn Artur

„Nevěděla, co je inkaso, pojistky, složenky. Kolik stojí život. To všechno jsem manažeroval za ni.“

Když spolu chodili, všichni kolegové půvabnou zpěvačku slavnému hitmakerovi nepokrytě záviděli. Zdálo se, že v jeho náručí konečně najde klid, který do té doby marně hledala. Jenže milostný příběh Ivety Bartošové a Ladislava Štaidla happyendem neskončil.

Také vás může zajímat ...

První ťafku dostala Iveta hned, jak se narodila. To, že její maminka čeká dvojčata, nikdo netušil. Zjistilo se to až čtvrt hodinky poté, co na svět přišla její starší sestra Ivana.

Ukázalo se totiž, že porod tím ještě neskončil. Že na svět se dere ještě jedna holčička. Možná proto nazvala Iveta svou knihu Neměla jsem se narodit. Možná proto jí celý život připadalo, že je na tomto světě jaksi navíc.

Vtrhla do světa pop music

Ani rodinné nezázemí k jejímu šťastnému dětství moc nepřidalo. Táta se rád napil a rodina tím trpěla. Jenže Iveta byla alespoň v mládí živel. Do světa pop music vtrhla jako velká voda.

Vypadalo to, že si nemá nač stěžovat. Jenže u Ivety vždycky fungovalo, že štěstí bývá vykoupeno velkým průšvihem. Mladičká zpěvačka se totiž při letu vzhůru bezhlavě zamilovala.

Život prvního milence ukončil vlak

A malér byl na světě. Zatímco ona mluvila o lásce svého života, její vysněný princ Petr Sepéši (1960-1985) měl o partnerství kapku jiné představy a svou mladičkou přítelkyni podváděl, jak se dalo.

Věděla o jeho nevěrách a přivírala oči. Jakoby tušila, že tahle láska nebude trvat dlouho. Vydržela jen do chvíle, kdy život jejího milence na železničním přejezdu ukončil vlak.

Když ji vzal za ruku, celá se rozechvěla

Naštěstí brzy našla svou vrbu. Rameno, na kterém se mohla vyplakat, poskytl zdrcené zpěvačce o 21 let starší kolega z branže. Hudebník Ladislav Štaidl.

„Jeli jsme spolu do Alp za ostatními, kde měl Karel Gott koncert,“ vzpomínala na tu chvíli ve své knize. „Povídala jsem mu o svém životě a on mě pochopil a chytil za ruku. A já se celá rozechvěla,“ líčí okamžik, kdy mezi nimi vzplála jiskra.

Zamilovávala se na celý život

Jednu věc uměla Iveta dokonale. Když se zamilovat, tak s pocitem, že je to na celý život. A k tomu přece patří touha po dítěti. Jenže v té době stále ještě ženatý otec tří dětí nechtěl o dalším potomkovi ani slyšet. První a zároveň největší propast mezi oběma milenci se začala rozevírat.

Z Floridy se vrátila těhotná

A bylo ještě hůř. To když první těhotenství popové princezny skončilo potratem. Jenže pak přišel romantický pobyt na slunné Floridě, po kterém Iveta oznámila muži svého života, že je s ním opět těhotná.

„Řekla jsem mu, že to dítě chci, i když jsem byla smířená s tím, že se o něj možná budu muset starat sama,“ vzpomínala zpěvačka na chvíle, když čekala syna Artura.

Nový začátek v jevanské vile?

Od začátku mezi sebou měli italský vztah. Hádali se do krve a zase se usmiřovali. Také po narození se chvíli zdálo, že by Štaidl mohl podraz matky svého dítěte překousnout. Společně se přestěhovali do vily v Jevanech. Společně ji dávali dohromady. A Iveta snad znovu začala sníst o tom, že právě vytvářejí své velké rodinné hnízdo.

Odpuštění se nekonalo

Jenže to byl omyl. Štaidl se k odpuštění nechystal. Začali se nesnášet víc a víc. „Nevěděla, co je inkaso, co jsou složenky, pojistky. To všechno jsem musel manažovat já,“ stěžoval si živitel rodiny.

Ona to ale tak nevnímala. A tak udělala razantní řez. Když byly Arturovi tři roky, sbalila Iveta kufry jemu i sobě a odešla pryč. Italská láska mezi Bartošovou a Štaidlem definitivně skončila.

Podvedla ho na Svatbě upírů

O tom, že Štaidl svou krásnou milenku čas od času podvádí, si cvrlikali snad všichni vrabci na jevanských střechách. „Měl mě doma v podstatě jen jako služku a milenku, která je mu k dispozici vždy, když potřebuje,“ svěřila se o mnoho let později.

V té době však vymyslela pomstu. Slavného hudebníka podvedla při natáčení filmu Svatba upírů, kde si zahrála krásnou Olivii. Dívky, která si nejlépe pochutná na lidské krvi.

Za milence si zvolila svého filmového partnera Rudolfa Hrušínského nejmladšího. Jejich vášnivý románek málem skončil tragicky. Říká se, že když vše prasklo a odmilovaný herec nejevil o pokračování vztahu se zpěvačkou zájem, pokusila se Iveta o sebevraždu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Staré dobré časy

V pestré nabídce měsíčníku STARÉ DOBRÉ ČASY čtenáři najdou vzrušující příběhy ze soukromí českých i zahraničních hereckých a pěveckých legend nedávné minulosti.

Komentáře

reklama