Ivan Trojan: Jeho rodinu ničí deprese a Alzheimer

Starost o nemocné příbuzné ho psychicky vysává!

Svoji ženu dokázal vždy podpořit.

Jako by už herec Ivan Trojan (53) neměl dost starostí s nemocí manželky Kláry Pollertové – Trojanové (45), musí se potýkat s dalším vážným onemocněním v rodině. Její maminka trpí Alzheimerem.

S depresí bojuje herečka Klára Trojanová (45) léta. Bez manžela Ivana Trojana (53) by její projevy těžko zvládala. Teď se k péči o manželku přidává i starost o tchyni. Vše začalo výpadky paměti. Pak se stav paní Pollertové zhoršil a musela být umístěna do zařízení pro nemocné Alzheimerovou chorobou.

Trojanovým rodičům je už přes osmdesát let.
Trojanovým rodičům je už přes osmdesát let.

Pacienti trpící tímto onemocněním mají problémy s vyjadřováním, změní se jim osobnost a pro rodinu to bývá velmi těžké. Kláru deprese poprvé přepadly v roce 2001. Přiznává, že bývá agresivní a nesnesitelná, ztrácí zájem o okolí a nechce jíst.

Trojan při takových stavech přebírá výchovu čtyř synů – Františka (18), Josefa (16), Antonína (8) a Václava (5). Při hercově pracovním vytížení to opravdu není záviděníhodná situace. Je otázkou času, kdy bude potřebovat pomoc zase on.

Také vás může zajímat ...

Jak všechno zvládne?

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...