Ivan Vysokčil si pokaždé hledal výrazně mladší partnerky!

Nejslavnější čeští svůdníci – 8.díl

Herec Ivan Vyskočil (74) má za sebou nejen úspěšnou kariéru, ale také bouřlivý život, ve kterém hrály podstatnou roli ženy. A nebylo jich málo. Uměl si to zkrátka užít!

Co se týkalo žen, patřil herec Ivan Vyskočil (74) po celý život k těm mužům, kteří neváhali dávat najevo svůj temperament. Za jeho přelétavostí – a za čtyřmi manželstvími a čtyřmi rozvody – nejspíš stojí fakt, že mu v dětství doma chyběl otec.

Také vás může zajímat ...

Ten totiž odešel od rodiny v době, kdy byl Ivan ještě malý a příliš se s ní nestýkal. Našel si novou partnerku. Ivanovi tak chyběl klasický mužský vzor.

Druhý rozvod nesl těžce

První manželství oblíbeného herce je tak trochu zastřeno tajemstvím. Oženil se v roce 1968, jeho žena se jmenovala Majka, ovšem byla to prý jen „studentská nerozvážnost“. Do měsíce bylo po všem. Dobře ale nedopadl ani další vztah, který už byl přece jen postaven na založení rodiny.

Ivan v něm vydržel dvanáct let. Jeho vyvolenou byla modelka Růžena Poláková a měli spolu dva syny. Herec to nenesl snadno, protože se dokázal na vše podívat z pohledu svých potomků – a uvědomit si, jak odchodem otce trpěl on sám.

Jeho žena mu prý vyčítala, že k dětem měl mnohem lepší vztah než k ní samotné. Tato dvě manželství se ještě obešla bez skandálů nebo veřejného propírání. To „pravé ořechové“ mělo teprve přijít a dokonce ve dvou opakováních.

Hezký začátek, divoký konec

Třetí ženou, které ve svatební síni Ivan řekl své „ano“, se stala o čtrnáct let mladší herečka Ivana Andrlová (59). V té době už byla hodně slavnou, díky tomu, že její velké role přišly už v době, kdy začala studovat na konzervatoři. Určitě by si bývala mohla vybrat ze spousty dalších ctitelů.

Například takový Jan Čenský (59) do ní byl prý zamilován až po uši. Ivana ale dala přednost muži ostřílenému životem. Ivan a Ivana, to k sobě docela ladilo i na svatebním oznámení. Dlouhá léta to vypadalo, že se herec konečně usadí. Narodila se jim dcera Michaela (29).

Herec stál při své ženě i v době, kdy se počátkem 90. let pokusila podnikat a moc dobře to nedopadlo. O pár roků později ale přišel brutální konec vztahu. Žádost o rozvod podala Ivana. Zdůvodnila jí žárlivostí svého partnera a dokonce i něčím jako omezováním její svobody – prý jí nechtěl pouštět do společnosti.

Rozvod samotný byl pořádně divoký, plný hádek, slovního napadání, výčitek a dokonce i trestních oznámení. Ukázalo se, že ani Ivana nebyla ve vztahu žádným andílkem, údajně byla manželovi nevěrná. Ivan prohlásil:

„S Andrlovou jsem byl patnáct let. Ona se mnou ale jenom třináct, protože už mezitím měla nějakou novou lásku. Co mně zbývalo než dělat, že to nevím, a čekat, než ji to přejde. Ale ono ji to nějak nepřešlo.“

Manželé se přetahovali i o dceru a Ivan tvrdil, že mu s ní Ivana znemožňuje kontakt. Není překvapivé, že spory probíhaly i o majetek. Ivan ale dlouho sám nezůstal. Do cesty mu totiž vstoupila další osudová partnerka, znovu mladší a tentokrát i poněkud exotická.

Ujal se emigrantky

Anife Ismet Hassan (46) byla tureckého původu. Neměla snadný život, v době dospívání si prožila znásilnění, utekla z domova, měla nemanželské dítě. Chtěla emigrovat do Německa, ale vystoupila předčasně a tak se ocitla u nás. Tady se jí ujal právě Ivan.

Anife, která byla bez prostředků a zoufale potřebovala nějakou jistotu, byla pro každého lovce žen snadnou kořistí. Ivan to s ní ale myslel vážně, pomohl jí a vyrovnával se i s její odlišnou výchovou a životním stylem.

Vztah s velmi temperamentní Anife mu vyhovoval a i když také toto manželství skončilo rozvodem, ocenil, že prožil krásných deset let s mladou exotickou ženou, jejíž láska mu dodala novou energii. Neúnavný Ivan si později našel další přítelkyni.

Nepřekvapí, že Romana Fenclová (31) je zase o hodně mladší, dá se říct, že o dvě generace. Přes velký věkový rozdíl si skvěle rozumí a nepřekonatelný svůdník tak prožívá pěkný podzim života.

Vybírá si stále mladší partnerky podle vzorce?

Pokud nebudeme počítat první dvě manželství, kde si Ivan Vyskočil hledal životní partnerky mezi věkově rovnými, pak zjistíme zajímavou skutečnost. V jeho hledání možná podvědomě hraje důležitou roli přibližný interval čtrnácti let.

Ivana Andrlová byla o čtrnáct roků mladší. Po ní následovala Anife. Přičtěme dalších čtrnáct let – a vychází to. Anife je o dvacet osm let mladší než Ivan. A tradice nebyla porušena ani u Romany Fenclové. Tady je rozdíl čtyřiceti dvou let – čili potřetí přičtených čtrnáct roků!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...