Ivanu národ miluje, Olgu nenávidí!

Pomalu se před očima veřejnosti rozjíždí tichá válka slavných vdov.

Přestože Olgu Menzelovou (42) a Ivanu Gottovou (44) spojuje stejná bolestná zkušenost, nemohly by být rozdílnější. A velmi se liší i to, jak je vnímá veřejnost. Zatímco s Ivanou soucítí, Olgu pranýřuje!

Osud sebral milované muže jak Ivaně Gottové (44), tak i Olze Menzelové (42). Způsob, jakým se vyrovnat s tragickou událostí, má ale každá rozdílný. A právě to je v očích fanoušků staví do rolí rivalek. Spojuje je snad jen hradba mlčenlivosti, kterou si okolo sebe vybudovaly.

Také vás může zajímat ...

Nese odkaz svého muže

Ivana je vdovou už více než rok a za celou dobu se snaží na svou osobu poutat co nejméně pozornosti. Veškeré veřejné aktivity, které má, jsou vždy spojené jen s opečováváním odkazu jejího manžela, zpěváka Karla Gotta (†80).

Za celou dobu se vyhýbala jakékoli kontroverzi, která by mohla odpoutat pozornost od Karlovy práce, a zásadně se tak třeba nevyjadřuje k osobním věcem.

Je u ní taky naprosto nemyslitelné, aby se nechala nachytat ve společnosti jakéhokoli muže. A i když by jí fanoušci přáli, aby znovu v životě potkala lásku, ona ještě drží smutek.

Názory okolí jsou jí ukradené

Naproti tomu Olga se nikdy netajila tím, že i když byli s Jiřím Menzelem (†82) manželé, každý si žil svůj vlastní život. Během manželství s oscarovým režisérem porodila tři děti a pouze jedno mělo být Jiřího. A i když je to velmi netypické, ona si stojí za tím, že jim to takhle naprosto vyhovovalo a Menzel prý byl do posledních dnů šťastný.

Se zprávou o třetím dítěti a tím pádem vlastně i o vztahu s českým egyptologem Miroslavem Bártou (51) navíc vyrukovala jen krátce po Menzelově smrti. Jenže takovým chováním si část veřejnosti poštvala proti sobě. Prý tím špiní jeho odkaz, když není schopna dodržet ani krátký čas smutku bez toho, aby vytahovala na veřejnost citlivé věci.

A to se odráží i v tom, jak se k ní její okolí chová. Například musí řešit nepříjemnou situaci ohledně svého domu v pražských Stodůlkách, kde se proti ní vzbouřili sousedé a hrozili žalobou, když si pronajatý pozemek okolo svého domu osázela stromky.

Lidé mají jasno, která je lepší

Právě v takovém detailu se ukazuje, jak citlivě fanoušci obou českých velikánů jejich ženy vnímají. Stačí si jen vzpomenout, jak automaticky lidé na Bertramce přijímali to, že se celé týdny v podstatě nemohli dostat domů, když se z Karlova bydliště stalo provizorní pietní místo.

Nikoho ani nenapadlo osočovat Ivanu, že by tím někoho obtěžovala a měla zjednat nápravu. Jistě je těžké být mladou ženou po boku národem milovaného muže a příklad těchto dvou dam jasně ukazuje, že když dva dělají totéž, není to totéž. Což samozřejmě nezmenšuje smutek ani jedné z nich.

Snad jen Ivana na rozdíl od Olgy může čerpat útěchu i od chápající veřejnosti.

Další rodinný skandál

Snahu udržet důstojný odkaz Karla Gotta docela často Ivaně zkouší narušovat zpěvákova nejstarší dcera Dominika (47). Jejím nejnovějším kouskem je prohlášení, kdy tvrdí, že její otec měl kromě čtyř dcer také syna. Jeho matkou má být podle Dominičiných slov Gottova dlouholetá přítelkyně Alice Kovácsová (54).

„Jde o úžasnou dámu, která mého otce mnoho let milovala a poskytovala mu to, co jinde nedostával,“ říká Dominika a v podstatě tak naznačuje, že byl Karel Ivaně nevěrný.Ať už se pravda ukáže jakákoli, Gott by z dceřina chování asi velkou radost neměl.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama