Iveta Bartošová nejprve vyhodila manžela z domu, ale brzy prosila, ať se vrátí zpátky!

Milostné skandály Ivety Bartošové 6. díl Komu řekla své první „ano“?

První desetiletí tohoto století bylo pro Ivetu Bartošovou (+48) dost bouřlivé a zkázonosné. Z problémů, které jí dovedly až k protialkoholní léčbě, jí mohlo vytáhnout manželství. Ale Jiří Pomeje (+54) zpěvačku také nezachránil.

Po rozchodu se Zdeňkem Podhůrským (61) to s Ivetou vypadalo špatně. Pak se v jejím životě postupně objevili dva muži, vedle nichž se mohla dát dohromady – a také se o to pokoušela. Ivetina nešťastná povaha i její závislosti ale z nadějného startu vždy dovedly zpěvačku zpátky do temnot.

Také vás může zajímat ...

Mohly za to šedivé vlasy?

Zatímco většina předchozích Ivetiných partnerů, ať už krátkodobých nebo těch osudovějších, patřila do sféry zábavního průmyslu, Roman Hanke (54) byl z úplně jiného oboru. Sympatický muž, který se Ivety ujal v roce 2006, pracoval totiž jako zvěrolékař. To byla i cesta, prostřednictvím které se se zpěvačkou seznámil.

„Prováděl jsem ambulantní zákrok její kočce,“ prozradil novinářům, když jejich vztah vyšel najevo. „Po operaci jsme se vídali každý den, protože to stav zvířete vyžadoval,“ dodal. Roman byl v té době rozvedený a měl desetiletou dceru. Ivetu znal už před operací jejího domácího mazlíčka – zvířat měla zpěvačka víc a Roman se o ně pravidelně staral.

Operace kočky ale byla riskantní a dvojici sblížila. Iveta novému příteli věřila, o čemž svědčilo, že ho seznámila s tehdy desetiletým synem Arturem (24). Možná v ní Roman budil důvěru i svým seriózním vzhledem, což připustil. „Vůbec netuším čím jsem ji přesvědčil. Oboustranně přeskočila jiskra, a to bylo důležité,“ řekl.

„Za to můžou ty mé šedivé vlasy.“ Zvěrolékaře nezajímalo, co o jeho nové lásce píše bulvár.

Vypadalo to, že se mu podaří zastavit Ivetin volný pád.

Dobrovolně v léčebně

Ani Roman ale nedokázal čelit Ivetiným problémům s alkoholem a léky. Nakonec to vedlo k rozchodu, který zpěvačka nesla hodně těžce. Po pokusu o demonstrativní sebevraždu se šla dobrovolně léčit do psychiatrické léčebny v Kroměříži. Cítila, že už opravdu nemůže dál. Roman médiím potvrdil, že jejich vztah skončil a dál se k tomu nechtěl vyjadřovat. V Kroměříži strávila Iveta několik týdnů.

Ačkoliv Roman bydlel nedaleko od jejího domu (deset minut jízdy), první den po návratu jí nešel navštívit a místo toho se prý jel bavit s přáteli. Zpěvačka se pak soustředila na boj o péči o svého syna s jeho otcem Ladislavem Štaidlem (75). Objevily se spekulace o jejím dalším vztahu s hokejovým manažerem Janem Limportem (59).

Ten ale do médií vše popřel s tím, že jsou to bludy, i když Ivetina hospodyně potvrdila, že chodí velmi často na návštěvy.

Žádný další osudový vztah, který by se zapsal do bohaté milostné historie Ivety Bartošové, se ale nekonal.

Pomohl jí vrátit se k mikrofonu!

Herec Jiří Pomeje (+54) měl za sebou dlouholeté manželství s Michaelou Kuklovou a také jeden velký neúspěch. Film Andělská tvář ho přivedl do dluhů, kvůli kterým se s ním jeho žena nakonec rozvedla. Jiří patřil na scéně českého showbyznysu k problémovým osobnostem. Proto bylo velkým překvapením, když se dal dohromady právě s Ivetou, která na tom byla společensky podobně.

Nikdo nevěřil, že by z takového vztahu mohlo něco vzejít, tím spíš, že ti dva měli mezi sebou jeden nevyřízený účet. Jiří kdysi odmítl zpěvačku obsadit do muzikálu Monte Cristo, kterému dělal producenta a ona mu to dlouho měla za zlé. V době, kdy se spojil s Ivetou, pracoval spíše na menších akcích, jakou byl například městský ples v jihočeském Benešově nad Černou.

Nabídl Ivetě, aby tam vystoupila. Ta se na to po léčbě v Kroměříži příliš necítila. Nakonec si ale dodala odvahy a vyplatilo se jí to. Její vystoupení mělo po dlouhé době úspěch. Ukázalo se, že Jiří může Ivetě v její kariéře pomoci s restartem. A opravdu následovala úspěšná řada koncertů. Iveta na sobě pracovala, chodila na hodiny zpěvu a tance, denně cvičila, držela dietu.

V té době neměla na alkohol čas ani pomyšlení.

A co víc, v Jiřím našla muže, kterého mohla milovat a který miloval jí!

Začala znovu pít a všechno se pokazilo!

Svatba, ve kterou vztah Jiřího a Ivety vyústil, byla opravdu velkolepá. Konala se na zámku Hluboká. Zúčastnilo se jí několik stovek hostů a Ivetina maminka tam dokonce přiletěla vrtulníkem. Zdálo se, že zpěvačka prožívá opravdu šťastné období. Podařilo se jí v Českém slavíku dostat se z osmnáctého místa na páté.

Neváhala v médiích Jiřího vychválit v roli milence – dokázal prý být jednou divoký a jednou něžný, tak, jak to měla ráda. „Se mnou vstala z popela,“ prohlásil Jiří. Podle něho potřebovala muže, který by jí zároveň profesně řídil. Jinak to nezvládala, byla příliš slabá, podceňovala se a pak to řešila alkoholem.

Po Ladislavu Štaidlovi se tak Jiří Pomeje stal dalším takovým mužem, ale ne nadlouho. Po roce a půl ale bylo opět všechno jinak. Jiří zjistil, že Iveta znovu pije. Alkohol si schovávala na záchodě. Koncem roku 2009 obvinila Iveta svého manžela, že jí ukradl peníze. Vyhodila ho z domu, ale brzy ho zase prosila o návrat.

Jiří jí tehdy našel zničenou – prý tři týdny jen pila a nic nejedla a měla potlučená záda, jak spadla ze schodů.

Protože ji stále měl rád, chtěl jí i z tohoto stavu dostat.

Rozvod v nepřítomnosti

Jiří odvezl Ivetu na soukromou pražskou kliniku, kde jí pomocí kapaček dali zase na čas dohromady. V salonu krásy z ní později udělali znovu přitažlivou ženu. Jiřího kamarád pak požádal Michala Davida (60), aby Ivetě napsal desku plnou hitů a on souhlasil. S Jiřím se ale nakonec Iveta stejně rozvedla, v jeho nepřítomnosti. On sám potom označil jejich krátké manželství za omyl.

Iveta se po rozvodu holedbala, že ji žádný chlap už na kolena nesrazí. „Přála bych si, aby mě už nikdy nic nevyvedlo z míry, abych nebyla už vůbec kvůli ničemu podrážděná a vše řešila s klidem a nadhledem,“ prohlásila tehdy.

K tomu ale už bohužel nikdy nedošlo, zbývajících pět let života se zpěvačka dál potácela v čím dál větší mizérii!

Zemřel necelých pět let po své exmanželce!

Když v dubnu 2014 spáchala Iveta Bartošová sebevraždu skokem pod vlak, Jiří se k tomu vyjádřil s lítostí a byl smutný hlavně kvůli její mamince a synovi Arturovi. Netušil, že ani jeho osud nebude šťastný. Lékaři mu zjistili rakovinu, kvůli které pak přišel i o to, co ho živilo: svůj hlas.

Poslední roky života byly opravdu smutné, celý národ sledoval to, jak Jiří střídavě bojuje a jak vše vzdává.

Jeho smrt pak okomentovala i Ivetina maminka, která novinářům řekla, že na svého bývalého zetě vzpomíná v dobrém.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...