Jablečný ocet je univerzální lék na mnoho neduhů

Je bohatý na vitamíny a minerály

Na první pohled tak obyčejný ocet byl již od pradávna součástí téměř každé kuchyně i domácí lékárničky. Navíc ten jablečný by se dal bez nadsázky nazvat zázračným všelékem.

Také vás může zajímat ...

Je totiž bohatý na vitamíny, minerály a antioxidanty. Rovněž obsahuje kyselinu listovou a pantotenovou, dále pak vitamíny C, B1, B2, B6, fosfor, sodík, draslík, železo, vápník nebo hořčík. Draslík je potřebný pro správnou funkci srdce a cévní soustavy, vápník zase udržuje zdravé kosti, a hořčík se podílí na látkové výměně.

Zažene únavu i vyčerpání Jablečný ocet také obsahuje látku zvanou pektin, která je důležitá pro správné trávení.

Dále zrychluje metabolismus, napomáhá ke štěpení tuků. Právě díky pektinu může jablečný ocet posloužit jako pomocník při hubnutí. Protože dokáže bojovat proti bakteriím, lze ho použít jako přírodní antibiotikum.

Kromě antibakteriálních účinků má také antimykotické vlastnosti. Působí i proti virům a pomáhá detoxikovat organismus. Navíc bylo spolehlivě prokázáno, že jablečný ocet je schopný posílit imunitu a působit proti pocitu únavy a vyčerpání.

Pokud vás trápí pálení žáhy, sáhněte rovněž po tomto octu. Osvědčil se při chřipce a nachlazení Ten totiž pomáhá odstranit i problémy s nedostatečným srážením krve, vysokým krevním tlakem a artritidou. Osvědčil se i při chřipce, nachlazení, bolestech hlavy a bolestech v krku.

Pro vnitřní užití je za vhodné dávkování považována 1 lžíce jablečného octa 3x denně. Úplně nejlepší bude, pokud požadované množství jablečeného octa smícháte se sklenicí vlažné vody a vypijete. Při vnějším užití může jablečný ocet posloužit jako skvělý a přitom levný vlasový balzám.

Při aplikaci na pleť působí ocet jako přírodní rozjasňovač.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...