Jáhly jsou nejen zdravé, ale i chutné

Co se skrývá pod tímto názvem? Jsou to zrníčka prosa bez slupky. Jáhly obsahují velké množství vitaminů B a jsou vynikajícím zdrojem železa.

Jáhly jsou schopny pomoci napravit mnohé z toho, co pokazíte nesprávnou výživou .Obsahují také fosfor, hořčík a mangan. Významnou součástí je také velký obsah křemíku. Díky němu ovlivňují jáhly růst a kvalitu zubů, nehtů a vlasů, příznivě působí na pokožku a na svaly.

Také vás může zajímat ...

Má protizánětlivé účinky, proto podporuje hojení ran a blahodárně působí při osteoporóze.Podle východní medicíny mají jáhly velice pozitivní účinky na slezinu a slinivku břišní a pomáhají při žaludečních potížích. Díky výborné stravitelnosti se hodí i do jídelníčku malých dětí a starých lidí. Příprava jáhel není složitá a pokrmy z nich jsou chutné.

Hodí se skvěle jako příloha k masu i zelenině nebo jako surovina na rizoto.

Výborné jsou jahelné placičky, nákypy, zapékané zeleninové, masové a houbové pokrmy.Pokrmy z jáhel jsou lehce stravitelné a přitom velmi výživné a syté.

Léčí deprese a únavu

Ve staročeské kuchyni zaujímaly jáhly významné postavení. Pro jejich skvělé výživové hodnoty bychom je měli zařadit do jídelníčku i my.Jáhly jsou velmi vhodné pro sportovce, těžce pracující a rekonvalescenty. Pomáhají při chudokrevnosti a vysoký obsah fosforu pomáhá v prevenci a léčbě depresí a únavy.

Jáhly neobsahují lepek a proto jsou vhodné i pro bezlepkovou dietu.Díky obsahu minerálních látek zlepšují metabolismus a mohou nám pomoct hubnout a jsou vynikající potravinou pro diabetiky. Jáhly mají zahřívací účinek na organismus, proto jsou výbornou stravou v zimě.

Odvar z neloupaného prosa slouží jako detox k pročištění organismu.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama