Jak bojovat s kuřími oky

Nejčastěji kuří oka postihují hřbety prstů, jejich bříška, ale také chodidla a paty. Pokud jste nikdy kuří oko neměli a nevíte, jak ho poznáte, pak vězte, že jde o dost bolestivý projev otlaku. Kůže na postiženém místě je ztvrdlá a nažloutlá. Povrch je drsný, a jestliže si ho lehce poškrábete, kůže zbělá a začne se drolit.

Kuřího oka se jen tak nezbavíte, ale naštěstí existují ověřené metody, díky kterým se z kuřího oka vřed nestane.

Také vás může zajímat ...

Vsaďte na řebříček

Je dobré mít doma při ruce speciální gelové náplasti s kyselinou salicylovou, které koupíte v každé lékárně i drogerii a které jsou přímo určené na kuří oka.Pokud je ale doma nemáte nebo neúčinkují, vyzkoušejte čistě přírodní pomoc – bylinky. Nejúčinnější je řebříček obecný. Hrst této bylinky nasypejte do tří litrů vroucí vody a přidejte jednu čajovou lžičku soli.

Nádobu přikryjte a nechte louhovat. Jakmile odvar vychladne na přijatelnou teplotu, sceďte ho a dvacet minut si v něm nohy umývejte.

Proceduru opakujte každý den po dobu jednoho týdne.

Arniková nebo měsíčková mast

Bylinky ovšem můžete využít i jinak, a to nejlépe v podobě masti.Nejúčinnější je konopná, levandulová, arniková či měsíčková. Navíc si snadno můžete vyrobit vlastní, domácí a čistě přírodní mast. Jak? Sádlo nebo vazelínu, popřípadě obojí rozehřejte ve vodní lázni a přidejte hrst měsíčkových květů.Čím větší množství bylinky použijete, tím bude mast silnější.

Měli byste dodržet poměr 100 g vazelíny na 30 g rostliny. Hotovou mast přeceďte přes síto nebo plátno a nalijte ji do uzavíratelné sklenice nebo kelímku.Nakonec můžete do masti vmíchat pár kapek esenciálního levandulového nebo jiného oleje nebo do ní nechte rozpustit včelí vosk.

Cibulovo-octový obklad

Ne nadarmo se říká, že cibule je lék na všechno. I v tomto případě je to totiž pravda. Několik koleček cibule namočte na pár hodin do klasického lihového octa. Cibuli následně přiložte na postižené místo, ovažte šátkem a nechte působit přes noc. Opakujte každý den, dokud kuří oko nezmizí.

Zabere i obyčejná jedlá soda

Lžičku jedlé sody nechte rozpustit ve dvou litrech vlažné vody. Následně si do ní nohy namočte a po pár minutách si je osušte a na kuří oko přiložte obyčejný plátek cibule. Jestliže zrovna nemáte cibuli po ruce, nahraďte ji citronem.

Černý a zelený čaj nejsou jen na pití

Rádi pijete čaje? A co děláte se sáčkem poté, co se čaj vylouhuje? Příště už ho rozhodně nevyhazujte.Může se vám hodit právě na kuří oko. Přiložte si ho na něj a nechte působit alespoň třicet minut. Proces opakujte dvakrát týdně, než kuří oko zmizí.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...