Jak často měnit zubní kartáček?

Ke správné péči o zuby patří jednoznačně i výměna kartáčku. Ten by se měl používat maximálně tři měsíce a potom vyměnit. Jednak se vlákna postupně opotřebovávají, takže vám zuby po jistém čase už dobře nevyčistí, a také se na něm usazují bakterie. V případě, že onemocníte infekční chorobou, měla byste vyhodit kartáček ihned, jakmile se uzdravíte.

V opačném případě se totiž může nemoc vrátit.

Také vás může zajímat ...

Jak o něj pečovat

Ať už ho používáte jakkoli často, vždy ho důkladně omyjte čistou vodou a nechte ho vyschnout. Pokud používáte uskladňovací pouzdro, nevkládejte ho do něj, dokud není suchý. Postavte ho před tím do hrnku. Vhodné je vlákna občas namočit do ústní vody, nebo je sterilizujte vařící vodou.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama