Jak čerpat léčivou energii ze stromů?

Už staří Keltové věřili, že se duše člověka přerodí do stromů. Proto je považovali za živé bytosti a měli k nim posvátnou úctu.

Stromy mohou léčit na úrovni psychologické, kdy u nich relaxujete a meditujete, i fyzické, kdy pijete odvar z různých jejich částí. Je dobré vědět, který strom vám může pomoci při konkrétních problémech. Nejlepší je řídit se intuicí. Uvolněte se a na nic nemyslete. Vnímejte jen svůj strom, jeho vůni a teplo. Zavřete oči a zklidněte dech.

Také vás může zajímat ...

Celým tělem se přimkněte ke stromu a napojte se na jeho mízu.

Ucítíte, jak do vás proudí životadárná síla z jeho kořenů a ze země, obohacená léčivou silou stromu.

Co daný strom dokáže vyléčit?

BŘÍZA

Vyčerpaní lidé by měli u břízy trávit více času, aby se dobili novým elánem. Je to zásobárna dobré nálady a ničitel chmur. Léčivé účinky břízy jsou také využívány v přírodním léčitelství. Odvar z mladých listů rozpouští močové kameny a pomáhá při revmatismu, na zklidnění ekzémů a zázračně umí vyhlazovat vrásky.

BUK

Ochranný strom, který odhání uhranutí a zlá kouzla. Dodává pocit bezpečí a pomáhá zapomenout na starosti. Ulevuje při bolestech hlavy a dokáže vyrovnávat krevní tlak. Objímání buku se doporučuje lidem, kteří mají problémy s komunikací ve svém okolí.

DUB

V mnoha kulturách je uctíván jako posvátný a ze všech stromů je nejsilnější. Léčí, dodává energii, moudrost a pomáhá s neřešitelnými problémy. Pokud usnete ve stínu jeho větví, mohou vám přinést prorocký sen. Dubová kůra má protizánětlivé účinky.

JEDLE

Pomáhá rychlejšímu uzdravování při těžkých onemocněních. Nemocní by proto měli mít u lůžka ve váze čerstvou jedlovou větvičku. Při dýchacích obtížích si provoňte ložnici jedlovým jehličím.

KAŠTAN

Potřebujete náplast na bolavou duši? Vydejte se do lesa obejmout kaštan. Umí odlehčit od strachů a zmírňuje napětí. Když jste nervózní, stačí vzít pro uklidnění plody kaštanu do dlaně a chvíli držet. Při problémech se spánkem si dejte několik kaštanů pod polštář.

LÍPA

Lípa někdy bývá považována za mystický strom a ve spánku prý dokáže přivodit věštecké sny. Je to strom lásky a smíření. Při setkáních, během nichž hrozí střet, umístěte do místnosti její větvičku. Její kmen by měli objímat pesimisté. Lipový květ se využívá při nachlazení, obtížích s dýchacími cestami a při horečkách.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...