Jak dávkovat krémy a šampony?

Víte, kolik kterého přípravku je třeba použít, aby správně fungoval?

Většina z nás to s dávkováním zkrášlujících přípravků přehání. Nadbytek různých krémů nebo gelů přitom může pokožce i škodit.

Také vás může zajímat ...

Krém: Mince

Pleťový krém má tvář jen pohladit. Ačkoli má každý výrobek jinou konzistenci, držte se zhruba velikosti desetníku. Nezapomeňte na další dávku pro dekolt a krk.

Oční krém: Hrášek

Při aplikaci očního krému nezapomínejte, že právě v těchto místech je pokožka nejslabší, a proto k ní buďte nanejvýš šetrné. A kolik přípravku je akorát? Velikost hrášku! A toto množství vystačí na obě oči!

Šampon: Lžíce

Se šamponem to máme tendenci přehánět, zvlášť, pokud je vyroben z přírodních ingrediencí a neobsahuje sulfáty, které způsobují pěnění. To je ale špatně. I v případě, že šampon nepění, vám skutečně stačí nanést jednu polévkovou lžíci.

Kondicionér: Půl lžíce

Mívá obvykle o něco tužší konzistenci než šampon, proto je třeba ho nanášet méně. Jinak se špatně vymývá a vlasy zbytečně zatěžuje. Je také velmi důležité, abyste ho nanášela rovnoměrně.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

reklama