Jak mít krásný trávník bez krtků?

Při práci na zahradě se dostáváme do situací, které již zažívali naši předci. Zkuste se inspirovat jejich radami, které fungují i dnes. Vyzkoušejte ověřené tipy, které slouží k vytvoření kousku přírody, kam se můžete schovat třeba i v rušném městě.

Pokud přemýšlíte, jak se zbavit plevele, tak kromě jeho vytrhávání, okopávání zahrádky a také rytí můžete vyzkoušet slanou horkou vodu. Tento způsob nejvíc oceníte na špatně dostupných místech, například mezi dlaždicemi, kde se plevel objevuje velmi často.Pravidelně trávník sekejte a uvidíte, že bude trávník hustý a zdravý. Nezalévejte jej často a ve slunné dny.

Také vás může zajímat ...

Při sázení nových květin, keřů nebo stromů vyměňte zeminu tam, kde vám květiny nebo keře uvadaly.Může se stát, že zemina je už bez živin, a na tom stejném místě by vám uhynuly i nově vysázené rostliny. Nenoste zeminu z lesa nebo z pole.

Můžete si přinést chemii z hnojení nebo také plíseň z lesního podhoubí.

Zbavte se rezavého nářadí

Pokud vás trápí krtince ve vašem novém trávníku nebo se vám o tyto hromádky hlíny zasekává elektrická sekačka, nemusíte hubit krtky pomocí chemických směsí.

Stačí, když do nory vložíte silně zapáchající látku, napuštěnou například levandulí, případně tymiánem, a uvidíte, že se těmto místům krtci i další hlodavci obloukem vyhnou.A při péči o sekačky na trávu nemusíte používat jen speciální motorový olej a směs proti rzi. Vyzkoušet můžete i cibuli. Cibulová šťáva dokáže rez skvěle odstranit a zahradní nástroje jsou posléze jako nové.

Stejně funguje i ocet. Nechte nářadí namočené přes noc a uvidíte, že ráno bude jako nové.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...