Jak na bolavý krk

Všichni to dobře známe. Zvláště v chladném počasí snadno nastydneme a bolest v krku nám pak nedá ani spát. Víte, jak s ní rychle a účinně zatočit?

Cibule s medem

Také vás může zajímat ...

Cibuli pokrájejte na tenká kolečka, rozložte na větší mělký talíř a na každé kolečko dejte trochu medu. Potom talíř nechte pár hodin v lednici. Cibule pustí šťávu, která se užívá po lžičkách několikrát denně. Díky medu bude chutnat příjemně.

Solný roztok

Do sklenice s horkou vodou přidejte půl lžičky kuchyňské soli. Nechte trochu vychladnout a potom si s roztokem vykloktejte krk. Opakujte každé tři hodiny (velmi dobře zabírá také inhalování vody se solí).

Máslový čaj

Uvařte si 250 ml černého čaje, přidejte do něj polévkovou lžíci másla a lžíci medu.Vše důkladně promíchejte a potom vypijte. Specialita, kterou běžně pijí v Tibetu, vyžaduje trochu odvahy, ale funguje perfektně. Pokud máte pocit, že to nepůjde, spolkněte aspoň kousek másla. Nebo ho smíchejte s medem a vyrobte si sladkou pomazánku.

Ovocný nanuk

I to je možnost, jak si ulevit při bolení v krku, a zejméne děti určitě nebudou proti. Místo nanuku můžete sníst také zmrzlinu (pouze ovocnou – vodovou). Místo lízání ji však nechte jen zvolna rozplynout v ústech.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...