Jak na bolest ucha

Bolavé uši dokáží potrápit nejen děti, ale i dospělé. Někdy za bolestí stojí infekce, jindy obyčejný průvan. Ať už je důvod jakýkoli, co pomůže bolest zmírnit okamžitě? Inspirujte se u svých babiček!

To, co najdete v kuchyni

Také vás může zajímat ...

Česnek je klasika

Má antibakteriální a antibiotické účinky, které dokážou potlačit zánět. Kousek česneku zabalte do vaty či měkčí látky a na noc si jej vložte do ucha. Výborný prostředek pro vyčištění uší od přebytečného mazu, který může způsobovat potíže, je citronová šťáva.

Do ucha si nakapejte pár kapek šťávy z čerstvého citronu a nechte působit přes noc. Podobně lze použít i šťávu z česneku. Proceduru opakujte několik nocí po sobě, dokud bolest nezmizí.

Další pomocníci

Spoustu vitaminu C má také petržel. Nadrobno nakrájejte petrželovou nať, zabalte ji do prodyšné látky a přiložte na bolavé ucho. Antibakteriální účinky má také cibule. Nejlépe se projeví, pokud ji povaříte do měkka a rozmixujete do kašičky. Tou pak potřete bolavé ucho, přikryjte kapesníčkem a nechte působit co nejdéle.

V kuchyni sice peroxid vodíku, nikdo nemá, ale jako bezvadný prostředek proti infekce funguje.

Stačí jedna až dvě kapky.

Ledový, nebo teplý?

Při zánětu středního ucha, kterým trpí především děti, nejvíce pomůže chlad. Postižené ucho chlaďte kapesníkem namočeným ve studené vodě, který přikládejte za ucho. Teplý obklad se naopak doporučuje při zánětu zvukovodu. Vůbec nejlepší je ale jít okamžitě k lékaři.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...