Jak na kůži bez dolíčků?

Takzvaná pomerančová kůže trápí většinu žen bez ohledu na to, kolik jim je let nebo zda jsou hubené či plnoštíhlé. Poradíme vám, jak zmírnit projevy celulitidy.

Právě teď je nejvyšší čas, začít na sobě a svém tělu více pracovat, aby bylo do léta co nejkrásnější. Když budete dodržovat několik našich rad a tipů, bude vaše pokožka za pár týdnů pružnější, pevnější a hladší.

Změňte jídelníček

Místo instantního jídla se zaměřte na čerstvé potraviny a nápoje. Tabu jsou také tuky a cukry. Do jídelníčku zařaďte ananas, který je nabitý enzymem bromelinem, který odbourává bílkoviny a urychluje spalování tuků.

Dobré jsou také banány bohaté na draslík, který z tkání vyplavuje vodu a křemík, který tělo využívá ke zpevnění pojivové tkáně. Vhodnými potravinami jsou dále rýže, pohanka, ovesná kaše, nízkotučný tvaroh a luštěniny. A nezapomínejte dodržovat správný pitný režim.

Hýbejte se

Pohyb má na celulitidu skvělý vliv. Pravidelným tréninkem docílíte posílení a zpevnění pokožky. Zvolte si takový pohyb, který vás bude bavit, a zůstaňte u něj. Ideální jsou aerobní druhy cvičení, jako je třeba svižná chůze, pro zdatnější běh, aerobik nebo plavání.

Masírujte

Správně prokrvená pokožka je základ pro boj s celulitidou, proto je nanejvýš vhodné pravidelně provádět peeling. Urychlí se jím krevní oběh pod kůží. K masírování pokožky je vhodná i sprcha. Postupujte krouživými pohyby odshora dolů. Můžete také střídat teplou a studenou vodu. Po sprchování proveďte jemnou masáž zpevňujícím tělovým mlékem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...