Jak na levnou dovolenou? Tipy, jak ušetřit

Tento článek je reklamním sdělením

Většina lidí při dotazu, co by dělala, kdyby vyhráli v loterii, odvětí, že by procestovali svět. Dovolená v zahraničí vás přitom nemusí stát majlant. Osvojte si triky ostřílených cestovatelů a užijte si letos zasloužený odpočinek skoro za hubičku.

Plánujte a ušetřete

Čím více toho doma naplánujete, tím méně za dovolenou utratíte. Investujte proto čas do plánování – za ubytování, letenky i pojištění můžete ve finále ušetřit i několik tisíc korun. Pro sjednání pojištění využívejte online srovnávače, jako je například ePojištění. Během pár vteřin vyhledají to nejlevnější cestovní pojištění a samotné sjednání vám pak zabere sotva pár minut.

Jak ulovit výhodné letenky?

Cestovatelské pravidlo číslo jedna při hledání letenek zní: mějte v prohlížeči vždy otevřené anonymní okno. Vyhledávač si totiž moc dobře pamatuje, kdy a jak často letenky do dané destinace vyhledáváte, a podle toho také mění ceny. Další fígl, který vám ušetří pár stovek k dobru, je kupovat letenky přímo u dopravce. Ušetříte tak náklady za provizi, kterou si vyhledávače letenky při prodeji účtují.

Vybírejte levné destinace

Přizpůsobte svým finančním možnostem také výběr destinace. Objevování nespoutané přírody v Rumunsku nebo na Ukrajině vás vyjde až o polovinu levněji než poznávání Skandinávie. Berte v potaz také tamní náklady na život. Náklady na život v zemích západní a severní Evropy jsou neskonale vyšší než u nás, poohlédněte se proto raději po dovolenkové destinaci východním či jižním směrem.

Tipy, jak ušetřit a užít si dovolenou

Při výběru restaurací se obloukem vyhněte centru, hlavním třídám a náměstím. Zamiřte raději do menších uliček, hledejte restaurace, které praskají ve švech a jsou plné místních. Ti totiž nejlépe vědí, kam na dobré jídlo, které je nebude stát půlku výplaty. Ideální je samozřejmě vyhledat si na cestovatelských portálech typu TripAdvisor takové podniky předem, kde si rovnou přečtete i recenze.

Nakonec jedna rada na závěr: nesnažte se šetřit za každou cenu, dopřejte si zaslouženou dovolenou se vším, co máte rádi. Ať už jsou to masáže, dobré víno nebo gurmánské zážitky.

Foto: Unsplash.com

Tento článek je reklamním sdělením
Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...