Jak na líčení převislých víček

Převislá oční víčka trápí hlavně ženy ve zralém věku, ale výjimkou nejsou ani u těch mladších. Pokud nechcete rovnou uvažovat o operaci, můžete je zamaskovat pomocí několika triků v líčení.

Jak na to? Líčení takových víček se rozhodně neobejdete bez podkladové báze, která zajistí, aby stíny dlouho vydržely a nehromadily se nepěkně v záhybu víčka. Můžete použít klasickou pod make-up nebo si pořídit speciální, určenou přímo pod oční stíny. Naneste ji na víčko, nechte chvíli vsáknout a pak použijte pudrové nebo krémové oční stíny.

Také vás může zajímat ...

Pokud jste zvyklá dělat si oční linku, nepoužívejte gelovou, ale tu v tužce a jemně ji rozmažte do ztracena.

Správné nanášení Aby stíny oko rozjasnily a opticky zvětšily, je důležité je správně nanést. Na oční převis by měl přijít matný a tmavší odstín, který ho opticky zmenší a zároveň prohloubí váš pohled. Nebojte se stínování – světlejší odstín naneste k vnitřnímu koutku oka a tmavší směrem k tomu vnějšímu.

A raději se vyhněte světlé barvě pod obočí, ta totiž opticky ještě zvětší vzdálenost mezi okem a obočím. Na řasy použijte kvalitní řasenku, která vydrží, a natočte je pomocí kleštiček, oko se tak opticky více otevře a zvětší.

Celkový vzhled korunujte přirozeně upraveným a zvýrazněným obočím.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...