Jak na opar?

Znáte to: Nepatrné svědění, které zpočátku ani nevnímáte. Zdá se, že jde jen o podrážděnou pokožku, jenže pak vás najednou překvapí ošklivý zanícený puchýřek, který se může na tváři rozrůst do „obludných“ rozměrů! Opar způsobuje virus herpes simplex, který si nosí v těle asi 90 % veškeré populace, ale jen u čtvrtiny se objevují svědivé puchýřky.

Stačí prochladnout, být ve stresu, zpotit se při horečce, leknout se anebo to přehnat s opalováním. Ženy trápí i při menstruaci. Léčí se těžko, léčebné přípravky zabírají, jen když opar vzniká.

Také vás může zajímat ...

Zkuste domácí léčbu:

Led – pomůže zejména v první fázi trnutí. Několikrát denně přiložte na postižené místo kostku ledu. Meduňka – mast nebo olejíček z meduňky urychluje hojení. Je prokázáno, že prodlužuje i intervaly ve výskytu oparu.

Myrhovník – 10x denně potírejte opar tinkturou z myrhovníku, ničí viry a urychluje hojení.

Černý čaj – na opar přikládejte spařený sáček kvalitního černého čaje. Obsahuje látky, které ničí viry, zmenšují otok a snižují bolestivost.

Vazelína – poté, co se utvoří stroupek, potírejte ho čistou vazelínou. Předejdete popraskání a krvácení.

Vitamin E – puchýřek potírejte olejem z tobolek vitaminu E. Puchýřky se snažte vysušovat pomocí antiseptického roztoku a určitě vyzkoušejte přírodní olej z čajovníku – tea tree.

Ve chvíli, kdy s oparem zápasíte, nesportujte a fyzicky se nenamáhejte.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...