Jak na podzim pečovat o pleť?

Pro pleť teď nastává čas odpočinku a jakéhosi restartu před zimou. Jak si s ní pokožka poradí, záleží ve velké míře na vaší péči o ni.

Během podzimu musí pleť vzdorovat rychlým změnám okolních teplot i odlišné vlhkosti vzduchu. Z pleti se vytrácí opálení a vystupují drobné neduhy. Poradíme vám, jak vrátit pleť do kondice.

Také vás může zajímat ...

Pořádná očista

Vhodné je odstranit z pleti odumřelé a sluncem poškozené kožní buňky. K tomu je nejlepší peeling, prováděný jednou až dvakrát týdně. Vybírejte přípravky na olejové bázi nebo jemné a krémové peelingy.

Hydratace

Pomohou noční hydratační krémy a masky, třeba i domácí. Vyrobíte ji z poloviny rozmačkaného banánu, který smícháte se lžící bílého jogurtu. Naneste na pleť a nechte působit 20 minut.

Ochrana před sluncem

Nepodceňujte sílu slunce a chraňte pleť i rty přípravky s ochranným faktorem. Ideální je SPF faktor 10 až 15.

Výživa a spánek

Myslete také na správnou životosprávu, která se na stavu pokožky rovněž zobrazuje. Snažte se jíst co nejvíce čerstvou zeleninu a ovoce, stravu bohatou na vlákninu a dodržujte pitný režim. Neméně důležitý je i odpočinek a kvalitní spánek.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...