Moje šťastná hvězda

Jak na střevní potíže?

Křeče, bolest břicha i zvýšená teplota. To vše provází nepříjemnou střevní chřipku, která může trvat i několik dní. S našimi radami se s ní vypořádáte raz dva.

Při akutních střevních problémech způsobených nejen špatnou stravou, ale například i bakteriemi, stačí použít ty správné bylinky a další potraviny a do pár hodin máte po problémech.

Zklidňující heřmánek

Heřmánkový čaj je při bolestech, průjmu, nebo naopak zácpě tím pravým, co vaše tělo potřebuje. Příjemně vás prohřeje, uvolní stolici, a dokonce léčí i hemoroidy. Čajovou lžičku sušených květů heřmánku spařte 200 ml vroucí vody a nechte patnáct minut louhovat. Pak sceďte a ještě horký čaj vypijte.

Máta všechno vyléčí

Tato bylinka by vám doma neměla chybět. Ať čestvá nebo sušená, odvar z této bylinky vám při střevních potížích nadmíru prospěje. Zmírňuje plynatost a nadýmání a taktéž posiluje žaludek.

Tinktura z česneku medvědího

Uzavíratelnou sklenici naplňte pokrájenými listy této léčivky a zalijte je kvalitní režnou nebo jinou domácí kořalkou. Všechny listy musejí být ponořené. Sklenici utěsněte a postavte ji na slunné a suché místo.

Nechte čtrnáct dní pracovat, jen čas od času sklenici trochu protřepejte. Po uplynutí doby tinkturu přeceďte přes jemné plátýnko a uchovejte ji v lednici. V případě potřeby užívejte deset až patnáct kapek smíchaných se sklenicí vlažné vody.

Cibulovo-tvarohový obklad

Smíchejte 200 g jemně nakrájené nebo namleté cibule, 200 g měkkého plnotučného tvarohu a dvě lžíce nastrouhaného čerstvého křenu. Směs důkladně promíchejte a pak ji rozetřete na plátno nebo plenu a položte si jej na břicho. Obklad si ponechejte alespoň půl hodiny. V případě potřeby opakujte každý den.

Rýže vstřebává tekutiny

Potravina, která je při průjmu nejvíce oceňována, je rýže. Protože dokáže vstřebávat tekutiny, dodá stolici pevnější strukturu. Nejlépe uděláte, když budete rýži konzumovat samotnou, ale pokud vám nechutná, můžete do ní přidat čerstvé bylinky dle vaší chuti. Na koření ale zapomeňte, to váš žaludek a střeva ještě více rozdráždí. Nepoužívejte ani sůl a pepř, maximálně jen špetku.

Zdraví prospěšné banány

Jsou snadno stravitelné a navíc nedráždí žaludek. Obsahují také draslík a pektin, látky, které střevům prospívají. Doporučuje se sníst jeden banán denně.

Bílý jogurt jako prevence

Jogurt byste měli do svého jídelníčku zařadit alespoň čtyřikrát do týdne. Obsahuje živé bakteriální kultury s přátelskými mikroorganismy, stejně jako podmáslí, které vám pomohou nejen se střevními problémy zatočit, ale také jim předcházet.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden