Jak na vlasy vysušené sluncem?

Slunečné dny se pomalu vytrácí a střídá je chladné počasí. Vy však začínáte sledovat, jak to odnesly vaše vlasy, které jsou vysušené, bez lesku a často i krepaté. Co s nimi?

Léto je pro naše vlasy velmi náročným obdobím. Musí čelit ostrému slunečnímu záření, chlorované nebo slané vodě a také potu. A to pro ně není jednoduché, zvlášť když jim nevěnujeme důslednou péči. Nemusíte však zoufat, protože se naštěstí dají ještě zachránit.

Jak pečovat o poškozené vlasy?

Hned ze začátku zapomeňte na klasické šampony, ale sáhněte po těch, které jsou přímo zaměřeny na poškozené vlasy (anglicky repair). Špatnou volbou nejsou ani ty hydratační nebo vyživující (moisture), protože jim dodají vše, o co je žhavé sluneční paprsky připravily. Můžete ale zkusit i nejrůznější bylinky nebo přírodbní prostředky.

Také vás může zajímat ...

Skvělý je například kokosový olej.

Vsaďte na přírodní péči

Pokud nemáte v oblibě klasikcou péči z drogerie, ale sázíte spíš na přírodu, vyzkoušejte osvědčené bylinky. Na mastné vlasy se doporučuje pelyněk, na světlé vlasy heřmánek, který přidává lesk a pečuje o vlasové vlákno i pokožku hlavy. Máta může pomoci těm, co mají navíc problém s lupy, stejně jako levandule, která zklidňuje pokožku.

Na podporu růstu je pak ideální máta, kopřiva a bazalka.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...