Jak na vrásky kolem očí

Pro někoho jsou vějířky vrásek kolem očí známkou veselé povahy, pro jiného nepříjemnými projevy stárnutí. Ať tak či tak, hluboké i jemné linky jsou patrné na první pohled. Poradíme vám, jak se s nimi vypořádat.

Kůže v okolí očí je velmi jemná, citlivá a je v ní spousta mimických svalů. Díky tomu má větší sklon k tvorbě vrásek. Proto je důležité o tuto oblast správně a pravidelně pečovat.

Také vás může zajímat ...

Oční krém je základ

Hydratační krém určený speciálně na oční okolí je samozřejmostí. S vhodnými očními krémy je dobré začít již od pětadvacátého roku. Aplikujte jej vždy jemným poklepáváním bříšky prstů.

Vybírejte produkty s obsahem výtažků ze světlíku lékařského, ten ulevuje při únavě či podráždění. Vhodné jsou i krémy bohaté na hydratační látky, jako je kyselina hyaluronová a kolagen, nebo ty, co obsahují liftingové složky. Důležitý je i obsah vitaminů A a E.

Životní styl

Důležité je dodržovat dostatečný pitný režim a omezit kouření, které výrazně přispívá ke stárnutí pokožky. Dobrým doplňkem je i užívání vitaminů ze skupiny A, C a E. Sluneční brýle noste nejen v létě – chrání před slunečními paprsky a zabraňují mžourání do sluníčka, které prohlubuje mimické vrásky.

Spěte na zádech

Vznik vrásek může ovlivnit také poloha, v jaké spíte. Pokud rádi usínáte na břiše nebo na boku, zaděláváte si na vrásky. Kůže, která se dotýká polštáře, se svrašťuje a mohou vznikat vrásky nad obočím i kolem nosu či očí. Nejlepší je poloha na zádech.

Omlazující zákrok

Botulotoxinové injekce představují cenově dostupný a nenáročný zákrok, který přináší značné výsledky. Jemné, mimické vrásky kolem očí se dají vyhladit do ztracena, aniž byste přišla o svůj přirozený výraz. Mimika a pohyb svalů v obličeji zůstává zachován. Efekt aplikace přetrvává 4 až 6 měsíců.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

reklama