Jak na zářivou blond barvu bez žlutého nádechu

Světlé vlasy jsou krásné, ale často se stane, že už pár dnů po odbarvení získají nepěkný žlutavý nádech a ztrácejí lesk.

Péče je základ

Bez používání správného šamponu a kondicionéru nebudou odbarvené vlasy pěkné. Používat byste měla pouze takové, které jsou speciálně určené na blond vlasy. Ty totiž obsahují speciální látky, které zabraňují vymývání odstínů a péči doplňte kondicionérem ze stejné řady, jejich účinek se doplňuje a vaše vlasy ochrání každý den.

Také vás může zajímat ...

Pokud vás trápí opravdu výrazné žlutavé tóny, vyzkoušejte takzvané silver šampony.

Jsou určené především pro šedé vlasy, ale i u blond dokážou neutralizovat veškeré barevné pigmenty a vykouzlit krásný chladný tón.

Přírodní lesk

Zářivý lesk a podporu barvy poskytnou vlasům také oplachy z přírodních ingrediencí. Po umytí vlasů a použití kondicionéru je opláchněte vlažnou vodou se šťávou z 1 citronu nebo výluhem z heřmánku. Dvě hrsti sušené bylinky přelijte litrem vroucí vody, nechte 15 minut vyluhovat a přeceďte. Dobře fungují i na podporu a zesvětlení odstínu.

Citron použijte na platinovou barvu a heřmánek zase doporučujeme na světlou blond.

Neutralizaci nažloutlého tónu zajistí zase oplach levandulovým nálevem.

Masky a ochrana

Zvykněte si jednou týdně dopřát vlasům masku, opět speciálně určenou pro blondýnky. Dodržujte návod na obalu a nechte ji působit tak dlouho, jak radí výrobce. Poté ji opravdu důkladně vymyjte, aby případné zbytky vlasy zbytečně nezatěžovaly. Maska pomůže uchovat barevné pigmenty uvnitř vlasu a na rozdíl od kondicionéru její ingredience pronikají až do jeho hloubky.

Kdykoli budete mít pocit, že jsou vlasy suché, vetřete do nich pár kapek pečujícího oleje.

A chraňte je i před sluncem pomocí ochranného spreje.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama