Jak na zdravé opalování

Už jsou dávno pryč doby, kdy nám u moře stačila „pětka opalovák“, dnes musíme být na zákeřné sluneční paprsky opatrnější.

Pokud jste po zimě bledí a plánujete dovolenou u moře, svěřte svou pleť krému na opalování s vysokou SPF (sun protection factor) ochranou. Obecně platí, že zatímco u nás vám postačí faktor 15 až 20, u moře je to nejméně 25.

Také vás může zajímat ...

Teprve až trochu chytnete bronz, můžete faktor snížit.

Kdy nanášet krém?

Abyste dosáhli maximální ochrany, měli byste se natřít krémem už půl hodiny před tím, než se oddáte slunečním paprskům. Krémy dnes už bývají voděodolné, po koupání je ale vždy lepší se natřít znovu.

Nezapomínejte také, že i mraky na zatažené obloze propouštějí škodlivé UV záření (stejně jako sklo), proto raději používejte ochranný krém, i když slunce nesvítí naplno.

Chraňte citlivá místa

Při natírání krémem myslete také na místa, na která se obyčejně zapomíná, jako jsou nárty, hrana uší, krk, nos a vlasová pěšinka.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...