Jak nejlépe sportovat v zimě?

V létě se vám podařilo zhubnout pár kilo běháním nebo procházkami. Teď se však ochladilo, začalo pršet a vám se ven moc nechce. Možná si říkáte, že v takovém počasí si místo toho, abyste zhubli, spíš nachladíte. Je to pravda, nebo i v zimě můžete sportovat jako v létě?

Uberte tempo

Také vás může zajímat ...

Přestože se výrobci sportovních pomůcek a oblečení dušují, že i v zimě můžete běhat nebo jezdit na kole, není to tak docela pravda. Pokud se sportu nevěnujete dlouhodobě, nejste otužilí a nemáte opravdu hodně dobré vybavení, pak vám při běhu či jízdě na kole hrozí zdravotní problémy. Nachlazení, zánět dutin nebo potíže s klouby. Tělu jednoduše ledový vzduch nedělá dobře.

Proto je vhodné zvolit pomalejší pohyb.

Krok za krokem

Ideální formou pohybu, tedy pokud chcete být na čerstvém vzduchu, je chůze. I na vycházku byste se ale měli dobře obléknout. Kvalitní funkční prádlo, triko co odvádí pot, bunda, která vás zahřeje a navrch ještě větrovka. Kdo trpí na problémy s dutinami, neměl by zapomenout na čepici.

Koho často trápí kašel a záněty průdušek, ten by si měl vzít funkční šátek či speicální tunýlek, který se dá přetáhnout přes nos a ústa. Pro udržení váhy vám bude stačit ujít denně čtyři kilometry. Pro snížení váhy šest. O víkendu si pak můžete udělat delší výlet, podle toho, kolik máte natrénováno, od osmi do dvaceti pěti kilometrů.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama