Jak neodradit chlapa hned na začátku?

Když se muž začne cítit pod nátlakem, začne couvat a může vám zmizet navždy…

Konečně jste zase potkala úžasného muže a chcete si ho udržet. Jenže zatímco se zamilovanou ženou burcuje uragán emocí, zamilovaným chlapem lomcují hlavně jeho pudy! Proto nesmíte objekt své touhy hned zahltit příliš láskyplnými výlevy.

Projevem velké osobnostní zralosti je schopnost připustit si, že muži mohou prožívat, uvažovat a cítit věci jinak než vy. Pro někoho může být důkazem lásky, že se dva na veřejnosti drží za ruku, pro jiného koupě společného bydlení.

Také vás může zajímat ...

Někomu sedí trávit spolu volný čas společným sportem, jiní jsou schopni si celé dlouhé hodiny povídat. Potřebu blízkosti a doteků máme každý jinou.

Intimní zóna, kam jsme ochotni brzy pustit nového partnera, se může lišit. Určitá zdrženlivost je zpočátku namístě, je důležité
se nejdřív vzájemně poznat a oťukat. Přece s ním hned neskončíte v posteli!

Nepřehánějte to s projevy citů

Zamilované ženy by rozhodně měly své láskyplné projevy mírnit, pokud si chtějí nového muže udržet. Nemusíte hrát žádné hry
na „krk, co řídí hlavu“. Odkryjte své emoce, ale určitě vždy platí: Všeho s mírou!

Když se muž po prvních vřelých projevech, začne vzdalovat, o to víc na něj ženy začnou dorážet. Usoudí, že když ho zahltí svou pozorností, esemeskami, a vzkazy, on začne opětovat stejný zájem. Výsledek je ale přesně opačný. Muž se pak lekne a nadobro odmlčí.

Hlavní je respekt a obdiv

Jak zůstat svá, muže nezahltit, ale na druhou stranu zas nepředstírat nezájem, když to v nás vře a na nic jiného nejsme schopné myslet? Dobrou radou je vycházet z toho, že i partnerství je druhem mezilidského vztahu.

A s navazováním přátelství máte své zkušenosti. Princip obou vztahů je podobný. Zamyslete se, jak se chováte ke své nejlepší kamarádce: Zajímáte se o její život, a dáváte jí prostor, aby s vámi sdílela, co je pro ni důležité.

Na oplátku vám stejný prostor dává ona také. Zkuste stejný prostor dát i muži.

Neříkejte mu, co vše dělá špatně

Muž vám určitě bude mnohem lépe rozumět, když dokážete mluvit o tom, co zrovna prožíváte. Rozhodně mu nic nevyčítejte, zvlášť na začátku vztahu. Nekomentujte, co dělá špatně a co by měl dělat jiného.

Mnohem chytřejší je říct mu, co přesně potřebujete, abyste se ve vztahu cítila lépe. Nejdůležitějším prostředkem, který usnadňuje komunikaci, je chvála a ocenění. Zkuste partnera alespoň jednou denně za něco ocenit.

Nepodmiňujte však pochvalu slůvkem ale. Např.: tohle se ti povedlo, ale… Prostě ho jen pochvalte!

Vyznání lásky si nevynucujte

Vynucování si důkazů lásky působí na muže zcela opačným efektem. Muži sice prožívají spoustu emocí, ale navenek zpočátku
většinou nedávají nic moc znát. Proto je důležité naučit se rozpoznávat jejich náklonnost, zájem a lásku i z jiných signálů, než jen ze slov a objetí.

Třeba podle toho, že s vámi chtějí trávit svůj volný čas. Nebo že se starají o záležitosti ohledně vašeho bydlení a vaše děti. V neposlední řadě vám o hloubce citů nového muže mohou hodně napovědět intimní chvíle, kdy k sobě přirozeně dokážeme být nejotevřenější a také nejpravdivější.

Nepřestávejte být sama sebou

Když se zamilujte, neznamená to, že přestáváte být sama sebou. Pěstujte si i nadále zónu, která je jen vaše. Respektujte u muže
jeho zájmy a přátele. Abyste zvládla respektovat jeho osobní prostor, pomůže, když budete spokojená zatím jen s tím, kolik času
trávíte spolu.

Občas se dvojice ve svých zájmech shodne, ale i když se nevěnuje stejným koníčkům, otevírá se jim navzájem možnost ukázat a obohatit druhého o něco nového. Berte to jako ochutnávku vín, z nichž některá vás neosloví, ale pro jiné zahoříte.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...