Jak nikdy nemluvit s chlapy?

Na jaké komunikační zlozvyky, které muži nesnášejí, byste si měla dát největší pozor?

Komunikace je základ úspěchu ve vztahu. Umění, jak správně mluvit s muži, by se mělo vyučovat. Snažíte se svému drahouškovi vysvětlit, o co vám jde, a on to stále nechápe? Poradíme vám, jakého stylu byste se měla vyvarovat!

Muži nesnáší zdrobněliny, švitoření a komunikaci sladkou jako cukrovou vatu. Jsou i muži, kterým to vyhovuje, ale většině to příjemné není. Věta „Bobánku, máš uvařený obídek. Kolik chceš knedlíčků?“ přivádí muže k nepříčetnosti.

Také vás může zajímat ...

Takhle s nimi možná mluvila v dětství jejich matka, ale od partnerky chtějí něco jiného. Takto často mluví ženy, které se bojí vyrůst. Řeč dítěte jim dává větší pocit bezpečí, možná se i vedle svého muže cítí být dítětem. Rovnocenní partneři spolu každopádně takhle nemluví.

Jako s malým dítětem

Neustále mu radíte, co by měl a neměl dělat? Je jasné, že to myslíte dobře, ale tímto stylem se stavíte do pozice toho chytřejšího, který ví, co je nejlepší.
Žena, která takhle mluví se svým partnerem, je přehnaně úzkostná a tímhle přístupem se snaží brát vše do svých rukou.

Možná vyrůstala v rodině, kde žena velela a muž se podřizoval. Pokud vedle sebe nemáte vyloženě submisivního muže, nebude mu to vůbec příjemné. Buď se bude bránit a hádat se s vámi, nebo z pohodlnosti poslechne, ale vnitřně nebude spokojený.

V příkazech a rozkazech

Nepřipouštíte vůbec žádnou rozumnou diskusi, rozhovor, snahu vyslechnout názor toho druhého, na věcech se jednoduše domluvit. Jsou to jenom samé příkazy, nařízení a oznámení, s nimiž nemá ten druhý šanci pohnout? „Na dovolenou pojedeme v prvním týdnu července.“ Hotovo, tečka. Bez diskuse!

Tím opět ukazujete svou nadřazenost a neúctu k partnerovi. „To se samozřejmě žádnému muži nelíbí. Někteří se pro klid v rodině podřídí, ale spadne jim jejich ego. Přestanou se s vámi cítit dobře a budou mít tendence vám zahnout a být s nějakou jinou, která s nimi jedná hezky.

V otravných otázkách

O věci nežádáte muže jasně a přímo, ale útočíte na něj pomocí nepříjemných, dotěrných a všetečných otázek? Je dobré změnit styl komunikace. Stačilo by říct něco ve smyslu: „Mohl bys, prosím, vynést ty odpadky?“ Jenže vy místo toho direktivně řeknete:

„Proboha, to nevidíš, že ten koš už úplně přetéká?“ Takovou kritikou, která nese jasné známky manipulace, v partnerovi vyvoláváte akorát pocity viny. Tím ale ničeho nedosáhnete, jen se řítíte do velkého průšvihu. Tohle totiž dlouhodobě vydrží málokdo. Muži nesnáší nejasné příkazy.

10 zásad partnerské komunikace

Každý z nás má dost odlišné návyky a způsoby, jak s okolím komunikovat. Jakých pravidel byste se měla držet v každé situaci?

1. Držte emoce na uzdě. Nic nevyčítejte.

2. Partneři mají právo vyjádřit se ke konkrétní věci bez křiku.

3. Jste si rovni, nikdo nemá navrch.

4. Respektujte se a mějte k sobě úctu.

5. Neponižujte se, ale přijímejte se. Važte si sebe navzájem.

6. Nikdy nezakopávejte vaše problémy pod postel či na půdu.

7. Mluvte o tom, co se děje tady a teď.

8. Pokud vám něco zásadního vadí, vyřešte to hned, bez odkladu.

9. Když něčemu nerozumíte, zeptejte se.

10. Mluvte s mužem tak, jak chcete, aby on mluvil s vámi!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...