Jak odhalíte, že máte doma lháře?

Někteří chlapi jsou přímo přeborníci ve lhaní a často je dost těžké odhalit jejich rafinované výmysly. Poradíme vám, jak odhalit lháře podle toho, jak se chová. Díky našim radám snadno zjistíte, pokud s vámi někdo začne hrát nepoctivou hru!

Nechce se vám dívat do očí

Také vás může zajímat ...

Klopí při rozhovoru přehnaně oči, nedokáže se vám dlouho dívat do očí a kouká se raději někam úplně jinam? Pak nejspíš nemluví pravdu. Také zvýšená frekvence mrkání je dalším ukazatelem toho, že vám dotyčný něco tají a chce udělat vše proto, aby jeho tajemství zůstalo neodhaleno. Mějte se rozhodně na pozoru!

Častěji polyká a odkašlává

Pokud začne polykat, dřív než začne odpovídat, může to také znamenat, že lže, protože stres a nepříjemná situace, do které se dostal, způsobí zvýšenou produkci adrenalinu, který spustí sliny. Může mu ale naopak i v krku vysychat a začne jakoby odkašlávat.

Leze to z něj jako z chlupaté deky

Pokud na otázku, zda vám byl ve vztahu nevěrný, nenásleduje okamžitá odpověď a chvilku mu trvá, než z něj něco vypadne, máte asi problém. Lhářům totiž trvá na překvapivou otázku déle, než odpoví, neboť se snaží rychle vymyslet důvěryhodnou odpověď.

Mluví až podezřele moc

Jakmile začne dlouze vysvětlovat co a jak, je to proto, že se sám chce přesvědčit o tom, že tomu tak je. Čím větší lež, tím větší hrob si kope. I když o to nestojíte, vždy vám vysvětlí, proč, kdy, kde a jak. Snaží se totiž vymyslet si alibi sám před sebou.

Mne si ušní lalůčky, čelo a nos

Tření ušních lalůčků, nosu či čela znamená, že dotyčný musí hodně přemýšlet, aby dal dohromady nějakou uvěřitelnou výpověď. Mozek zavalený vymýšlením si často ani neuvědomí, že se podezřelá osoba začne červenat v obličeji nebo se jí potí dlaně či rosí čelo.

Často říká „hmm, a „jako

Jestliže mu položíte jednoduchou otázku, na kterou se dá odpovědět jen ano nebo ne a on začne větu slovy: „Víš, to se má takhle,“ nebo jen „No“, snaží se získat čas na to, aby zakryl lež. Snáz to poznáte v telefonické konverzaci, kde vás neruší žádné jiné vjemy.

Snaží se odvést od sebe pozornost

Lháři zaujímají velice často obranný postoj. Na vaší otázku odpovídají útokem: „Z čeho se mě tu snažíš obvinit?“ Mnohdy se stává, že začnou raději obviňovat oni vás, za nějakou podobnou věc v minulosti nebo z něčeho úplně jiného, jen aby odvedli pozornost.

Ošívá se po celém těle

Když se po položení nepříjemných otázek začne vrtět a krčit, znamená to, že nemá čisté svědomí. Lhář, který spřádá výmysly, nevydrží v klidu. Vypadá to, jako by ho dusilo vlastní oblečení. Ve chvíli, kdy mozek dělá něco, co nechce, tělo se necítí se dobře a dává to znát.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama