Jak ošetřit štípance přírodními prostředky

Je konec léta, čas grilování a procházek v přírodě. Ty vám ale často překazí bolestivé štípance od hmyzu. Jak se s nimi vypořádat bez medikamentů vám poradíme v našem seriálu.

Cibule nikdy nezklame

Také vás může zajímat ...

Cibule kuchyňská patří k nejstarším přírodním lékům. Protože její šťáva snižuje otok po bodnutí hmyzem a mírní svědění, měl by se na postižené místo co nejdříve přiložit plátek cibule, a to alespoň na čtvrt hodiny.

Na štípance platí aloe

Aloe vera má hojivý a antibakteriální účinek a je přirozeným chladivým a protizánětlivým prostředkem. Sice u nás neroste, můžete si ji však vypěstovat v pohodlí domova. Poraněné místo potírejte sliznatou dužinou listu. Gel v ní obsažený totiž obsahuje okolo 75 léčivých látek.

Při aplikaci na zraněná místa působí mírně anesteticky a ulevuje od svědění, otoků a bolesti.

Šťáva z jitrocele mírní otoky

Jitrocel kopinnatý sloužil už ve středověku jako spolehlivý prostředek k hojení ran. Čerstvá šťáva z rozmačkaných listů jitrocele je vhodná k ošetření otoků po bodnutí hmyzem. List rozmělněte mezi prsty a štípanec jím pak potřete. Uvidíte, že se vám brzy uleví.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...