Jak pečovat o pleť v mrazivém počasí?

S prvními mrazíky nemusíte rezignovat na příjemné vycházky zimní krajinou. Pokud máte strach, jak to bude vaše pokožka snášet, máme pro vás pár zaručených rad. Stačí jen dodržovat několik pravidel a nic se nestane.

Obavy z přízemních mrazíků jsou během péče o vzhled trochu na místě. Pleť je v zimě opravdu namáhaná, a proto je potřeba o ni speciálně pečovat. Vyzrajete na to pravidelnou kvalitní hydratací. Záleží ale v první řadě na tom, jak dramatická je venkovní teplota.

Také vás může zajímat ...

Podle toho se musíte zařídit než opustíte práh vašeho domu.

Ještě není mráz

Když venku začíná pomalu přituhovat, ale ještě vám mráz nezalézá pod nehty, vystačíte si s obyčejným hydratačním krémem. Také v zimě je důležité, aby krém obsahoval dostatečný UV faktor, který vás ochrání před nebezpečným zářením. Jestli ho ten váš neobsahuje, použijte ho raději na noc a vyživující krém si naneste na pokožku.

Myslete na to, že musí být dostatečně hydratující. Namažte ho samozřejmě primárně na obličej, který je nejvíce vystaven nepříznivým venkovním vlivům. Péči si ale zaslouží i ostatní části těla, která nejsou v zimě krytá oblečením jako jsou ruce nebo krk.

Když je rtuť na nule V případě, že je přechod z přijatelných teplot na ty pod nulou pozvolný, naše pleť si zvyká na okolní nepříznivé počasí postupně a přirozeně.

Horší to je, když jeden den vyrazíte ven bez šály a rukavic a další den je za okny zima až praští. Jakmile se teploty začnou standardně pohybovat kolem nuly, je ten správný čas na celkovou výměnu krémů.

Přes den nanášejte více mastné výživové krémy. Ideální jsou takové, které obsahují vyživující másla z tropických ořechů. Čemu byste se naopak měla vyhnout jsou kosmetické přípravky, které obsahují alkohol. Ty totiž pokožku zbytečně vysušují.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama