Jak pečovat o psí tlapky?

Tlapky jsou patrně nejvíce namáhanou částí psího těla, proto potřebují pravidelnou péči po celý rok.

Samotné polštářky byste měli mazat speciálními mastičkami nebo vazelínou jak v zimě, kdy se chodníky sypou solí, která může mít za následek popraskání tlapek, tak v létě, kdy je zem rozpálená od slunce.

Také vás může zajímat ...

Zvláštní pozornost věnujte i samotných chlupům mezi polštářky, které je třeba pravidelně zastřihávat. A zapomínat nesmíte ani na pravidelné střihání drápků.

Světlé drápky – ke stříhání drápků vždy používejte speciální ostré kleštičky určené pro psy. Drápky stříhejte pod úhlem 45° s ostrou částí kleští směřující ke konci drápu. Postupujte po 1 až 2 mm, v žádném případě se nesnažte větší část drápku ustřihnout na jedno cvaknutí.

Tmavé drápky – při stříhání pigmentovaných drápů buďte zvlášť opatrní. Stříhejte je po malých kouscích a kontrolujte střed drápu. Jakmile se objeví ve středu tmavá tečka, nestříhejte dále – jedná se o začátek drápového lůžka, kterým vede krevní a nervové zakončení.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...