Jak pečovat o své oči?

Oči o vás prozradí mnohé. Mohou vás o mnoho let omladit, stejně tak vás ale mohou nechat o pár let zestárnout.

Zašedlé oční okolí, vrásky i kruhy pod očima jsou známkou únavy nebo špatného životního stylu. Co s tím? Věnujte každý den péči o oči alespoň pět minut.

Také vás může zajímat ...

Používejte oční gel nebo krém

Proč? Hydratuje citlivé oční okolí a potlačuje vaky a otoky pod očima. Kromě toho dokáže rozzářit pleť v jejich okolí. Vyberte si nějaký kvalitní oční gel nebo krém, v tomto případě je dobré si za něj připlatit.

Nedostatky zahladí korektor

Kupte si korektor, který nebude příliš světlý, ale ani příliš tmavý. Světlý by mohl na kůži zešednout, tmavý by zase mohl být rozdílný od vaší barvy pleti.

Ten správný make-up

Abyste perfektně sjednotila oční okolí se zbytkem tváře, používejte krycí, nejlépe minerální, make-up. Prstem ho vklepejte pod oči nebo v případě tekutého make-upu rozetřete důkladně houbičkou.

Spěte šest až osm hodin

Základem zdravé pleti je kvalitní a dlouhý spánek. Každý člověk by měl spát šest až osm hodin denně, a to proto, aby mělo tělo dostatek času na regeneraci a nabrání sil do dalšího dne.

Abyste měla skutečně nerušený spánek, používejte klapky na oči. Tak si budete připadat, že celou noc spíte v naprosté tmě a nevyruší vás ani ostré ranní slunce.

Kapky do očí

Pokud se často díváte do počítače, používejte kapky do očí, které je budou udržovat stále vlhké, a tak vás nebudou pálit ani svědit.

Chlazené okurky oživují

Dopřejte si odpočinek s plátky vychlazené salátové okurky nebo brambor. V akutních případech pomohou i namražené kávové lžičky. Nechte je na očích působit vždy deset až patnáct minut.

Jezte vitaminy

Jezte hodně vitaminů a vyhýbejte se sladkým pokrmům a také tvrdému alkoholu a slazeným limonádám. Víno si dopřát můžete, ale jen skleničku, maximálně dvě denně.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama