Jak pejskovi zpestřit klidový režim?

Pokud se pejsek léčí s lehčími typy zranění, je jeho zabavení velmi snadné.

Můžete trénovat triky, které se nevylučují s typem zranění, nechat ho hledat schované pamlsky či hračky po bytě, pořídit či vyrobit nějaké interaktivní hry.

Sledování okolního dění

Během klidového režimu většinou pejsek nemůže ven na delší procházku a už vůbec se nemůže proběhnout. Dopřejte mu rozptýlení v podobě výhledu z okna, sledování sousedů, nebo si s ním sedněte ven na lavičku a nechte ho pozorovat okolí (bez kontaktování s jinými psy a lidmi).

Hra s pamlsky

Nic není dokonalejšího než psí čenich. Zatímco člověk si zapamatuje kolem deseti tisíc vůní, pes až milion. My si na nějaký pach za chvíli zvykneme a už ho nevnímáme, u psa se v nose stále oživuje. Můžete díky tomu vymyslet spoustu her. Na začátku je dobré přijít na to, co vašemu pejskovi chutná, a to mu pak schovat. Jídlo se totiž hledá velmi dobře.

Pro začátek mu oblíbený pamlsek můžete zkusit schovat třeba v záhybech deky. Začátečnická chyba by byla dát mu tam jen jednu. Pes hru nezná, a když nic nenajde, bavit ho to nebude. Takže seberte pořádnou hrst, aby ji rychle našel.

Pak pomalu ubírejte.

Nové povely a triky

Umí váš pejsek základní povely jako sedni, lehni, zůstaň, vezmi/pusť opravdu dobře? Tohle je ideální čas na jejich vylepšení. Učit jej můžete také nové triky (vyberte takové, které nejsou fyzicky náročné a odpovídají možnostem vašeho pejska a jeho zdravotnímu stavu).

Pejska můžete naučit názvy jeho oblíbených hraček, aby vám přinesl tu, o kterou si řeknete, nebo ho naučte dotknout se na povel předmětu (nosem či packou).

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...