Jak pomáhá bílá magie?

Na rozdíl od té černé se bílé magie nemusíte vůbec bát. Pokud budete dodržovat její zákonitosti, může vám pomoci nalézt třeba harmonický vztah, lepší práci nebo usnadnit léčení.

Bílá magie je vlastně práce s energií, která se používá výhradně k dobrým účelům. Je označována jako bílá, protože jejím posláním je ochrana, léčení a dosažení vždy lepší situace, než je, a přinášení dobra. Černá magie se zase používá naopak.

Také vás může zajímat ...

Filozofií bílé magie je to, že všechno ve vesmíru pochází z transcendentální síly. Jinak řečeno, z jediné nejvyšší síly, která přesahuje smyslové a rozumové chápání, a je proto vnímána jako nadpřirozená síla.

Je dobré vědět, že v bílé magii se často užívají kouzla analogie, která jsou postavena na ovlivňování toho samého tím samým. Není pochyb o tom, že všechny bytosti, věci a události spolu souvisejí, vzájemně se podmiňují a doplňují.

To vysvětluje i to, proč se něco může dít na jednom místě, zdánlivě nesouvisejícím s jiným místem, kde byla cíleně nashromážděná energie.

Kdy ji vykonávat?

Magické rituály, které slouží k tomu, aby něco rostlo a zvětšovalo se (láska, peníze, štěstí apod.) se dělaly vždy hlavně při přibývajícím Měsíci.

Naopak při ubývajícím Měsíci se vykonávaly rituály, které sloužily na zmenšení či eliminaci něčeho (choroba, neštěstí, smůla apod.). Je proto dobré si zjistit v lunárním kalendáři, ve které fázi se Měsíc právě nachází.

Každodenní rituály

Rituály bílé magie jsou určité symbolické činy, pomocí kterých přivoláváme síly potřebné k dosažení našeho konkrétního záměru. Vlastně je využíváme každý den v běžném životě. Jen si to kolikrát ani neuvědomujeme.

Například ranní hygiena, příprava jakéhokoli jídla apod. Pokud je totiž děláme s láskou a radostí, stávají se pozitivními rituály našeho dne. Jedním z pozitivních rituálů může být třeba i večerní modlitba nebo meditace před spaním. Snažte se při každé možné příležitosti myslet na to, čeho chcete dosáhnout, občas to řekněte i nahlas.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama