Jak poznat roztroušenou sklerózu

Špatný zrak

Velmi často bývá pocit zamlženého vidění, barvy jsou nejasné, předměty rozostřené. Častá bývá také bolest oka při jeho pohybu. Objevit se mohou i výpadky v zorném poli. Ztráta citu Velmi častým příznakem bývá porucha citlivosti, v krajním případě i ztráta.

Také vás může zajímat ...

Na teplo a chlad můžete reagovat jinak než okolí. Může se objevit brnění či mravenčení zejména končetin. Často se tyto projevy objevují jen na polovině těla, jsou ovšem nepřehlédnutelné.

Špatná koordinace Protože roztroušená skleróza postihuje centra hlavových nervů, objevují se závratě, spontánní záškuby, zhoršená řeč, polykání, třes rukou a někdy i ochrnutí lícního nervu.

Mezi velmi vážné signály také patří porucha rovnováhy. Problémy s močením Až devadesát procent lidí má v případě této nemoci problémy s vyměšováním. Buď se jim chce na toaletu často, nebo se nemohou naopak vymočit úplně, takže se nezřídka stává, že dochází k úniku moči.

Také se hodně objevují infekce močových cest..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama