Jak předejít zánětu močových cest

ZÁSADA Č. 1: Nečekejte, až problémy odezní

Pokud máte podezření, že něco není v pořádku, objevují se jasné příznaky infekce močových cest jako pálení, řezavý pocit při močení umocněný častou potřebou močit, začněte je ihned řešit, a to komplexně.

Také vás může zajímat ...

Na čekání totiž není čas. Nejnepříjemnější projevy se objevují po dobu prvních dvou dnů. Hravě zažehnat je lze okamžitou návštěvou lékaře, který vás vyšetří a doporučí vhodnou léčbu.

ZÁSADA Č. 2: Buďte vybavení

Obzvlášť vyrážíte-li někam na dovolenou do zahraničí, buďte na možný problém připravení. K tamnímu lékaři se vám určitě chtít nebude a na rozmluvu v cizím jazyce v lékárně se také ne každý z nás cítí. Můžete si s sebou vzít doplňky stravy, které obsahují brusinky, ty bývají nejlepší.

Vezměte si je i v případě, pokud jsou příznaky teprve mírné. Obvykle se pak budou už jenom zhoršovat.

ZÁSADA Č. 3: Hodně pijte

Riziko onemocnění zánětem močového měchýře lze zmírnit tím, že vypijete denně 2 až 2,5 litru tekutin. Pitím se odplaví bakterie, které jsou přítomny v těle a hrozí jejich přemnožení. V žádném případě se proto nesnažte moč zadržovat a pravidelně se vyprazdňujte.

Pomoci vám může i popíjení čaje z břízy, kopřiv a borůvek, které čistí, a především podporují právě močení.

ZÁSADA Č. 4: Neutralizujte kyselost

Při infekci močových cest způsobují přítomné bakterie vyšší kyselost moči, která má na svědomí právě známé nepříjemné projevy jako pálení, či bolestivé řezání.

V lékárnách najdete doplňky stravy, které zneutralizují zmiňované kyselé pH moči a navrátí opět jeho hodnoty na normální, fyziologické. Stačí se zeptat po sáčcích, jejichž obsah se rozpustí ve vodě. Zkuste citronan sodný a draselný, který neutralizují kyselé pH moči a břízu bělokorou, která podporuje celkové zdraví dolních močových cest.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...