Jak prožíváte krizové situace?

Všichni v této době cítíme strach. Co říká o překonávání překážek váš zvěrokruh?

Doba koronavirová v nás vyvolala pocity strachu a samoty. Někdo se s nimi umí vypořádat rychle a snadno, jiný musí projít doslova psychickým očistcem, než uvěří, že zase vykoukne slunce. Jak se s těmito temnými a těžkými časy vyrovnáváte vy?

BERAN
(21. 3. – 19. 4.)

Také vás může zajímat ...

Je optimistický, dokud se neobjeví překážka, Beran přestává vidět les kvůli jednomu stromu. Jakmile se objeví těžká situace, padá ke dnu. Přitom V takové chvíli vidí svět katastroficky, takže se může stát, že se „vylije dítě i s vaničkou“ a kvůli
přešlápnutí zmaří i to dobré.

BÝK
(20. 4. – 20. 5.)

Rád si jede v každé situaci svým tempem a stres je pro něj tou nejhorší možnou variantou. Je to velmi houževnatý hráč, který se nepřízní osudu nenechá hned tak srazit na kolena. Není impulzivní a vždy má v záloze nějaký plán, podle kterého postupuje. Drží se dlouho a pokaždé se zhroutí až potom a o samotě.

BLÍŽENCI
(21. 5. – 21. 6.)

Bývají to spíše pesimisté, kteří moc těžkým situacím neumí čelit. A i když se dokážou smát, jsou to spíše „slzy klauna“. Mají tendenci temným myšlenkám a situacím podlehnout velmi rychle. Vzápětí u nich vznikne rezignace a beznaděj, které je pak provázejí velmi dlouho.

RAK
(22. 6. – 22. 7.)

Pokud neskáče štěstím a zažívá náročnou chvíli, začne ho to děsit a může upadnout do prázdnoty. Během krize a v těžkých chvílích obvykle zahořknou. Začnou sice bojovat s dobrými úmysly, ale jakmile se nedaří, začnou ztrácet svoji víru a stávají se nerozumnými.

LEV
(23. 7. – 22. 8.)

Přestože je velmi sebevědomý, je citlivý na všechna vybočení z normálu. Když získá pocit, že v něčem selhal, je mu vnitřně zle a propadá zoufalství. S optimismem, jaký Lev má, by se mohlo zdát, že právě on je schopný dobře čelit všem bouřím, které se kolem něho přeženou. Bohužel to ale není tak docela pravda.

PANNA
(23. 8. – 22. 9.)

Krize nezvládá moc dobře. Není příliš schopna jednat akčně a tak se během krize se musí snažit dostat svou bolest ven z těla. Její
povaha jí umožňuje, aby to zvládala díky své schopnosti vše analyzovat. Dokáže se dostat během chvíle z dobré nálady do špatné.

VÁHY
(23. 9. – 23. 10.)

Lži je zneklidňují a naplňují úzkostí. To, že drží emoce na uzdě, je činí zranitelnými. V těžkých dobách tiše trpí, proto je pro ně temnota drsná. Vyhýbají se konfrontacím za každou cenu, nemluví a neříkají, co se jim honí hlavou. Raději přijdou s nápadem, co dělat dál.

ŠTÍR
(24. 10. – 21. 11.)

Je schopný zvládat krize velmi dobře. Když se sám chová ošklivě
k jiným lidem, zmírňuje tím svoji vlastní bolest. Štír se narodil v temnotě a má tendenci v ní zůstat celý život. Na rozdíl od jiných si ale vezme temnotu za svou a přiměje ji, aby fungovala v jeho prospěch.

STŘELEC
(22. 11. – 21. 12.)

Je nejen akční, ale také velký snílek, který netuší, co dělat, když přijdou deprese a těžké chvíle. Není zvyklý na tvrdou realitu světa, takže pokud ho něco zasáhne, nemá ani zdání, co dělat. Musí vystoupit z jednoho ze svých neviditelných světů a postavit se realitě čelem.

KOZOROH
(22. 12. – 19. 1.)

Je statečný hráč a hraje svůj život brilantně. Bohužel temné stránky jsou mu blízké, a když se v nich ocitnou, velmi je to vyčerpá. Kozoroh má velké sklony k depresím a každý den tráví rád čas uvnitř své vnitřní tmy. Stačí ovšem nějaký čas, aby se z toho dostali, a se vším se vyrovná.

VODNÁŘ
(20. 1. – 19. 2.)

Jakmile nejdou věci podle jeho plánu, je to pro Vodnáře rána. Má sklony k nervovému zhroucení. Ostatní dokáže držet a ukazovat cestu ven, ovšem sám se z krize vyhrabává dlouho. Potřebuje čas, a především odstup, aby se vyrovnal s tím, co ho potkalo.

RYBY
(20. 2. – 20. 3.)

Jsou sklíčené téměř z každé, i banální situace, která je potká, takže upadají snadno do smutku a depresí. Ryba potřebují někoho, kdo jim bude říkat, že situace, které se tak bojí, zvládnou a svět se nezboří. Když takového člověka zrovna nemají, dlouho pláčou nad sebou samými.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...