Jak rozhýbat líný metabolismus?

Snažíte se zhubnout po zimě? Rozhodně nedržte žádnou dietu – uškodili byste si. Místo toho si nastartujte metabolismus tak, aby lépe spaloval.

Na čem závisí spalování?

Také vás může zajímat ...

Na prvním místě to jsou geny – rychlý metabolismus se dědí. Dále je to pohlaví. Muži spalují více než ženy (i během odpočinku). A samozřejmě věk. Po 40. roce života se metabolismus pozvolna zpomaluje Je jasné, že tyto faktory ovlivnit nelze, ovšem přesto existuje pár způsobů, jak metabolismus nastartovat.

Nejdůležitější je posílit svalstvo a hýbat se, rozcvička po ránu nabudí metabolismus.

Máme pro vás tipy

Budujte svaly. Tělo spaluje kalorie neustále, i při odpočinku. Hýbejte se – rozproudíte metabolismus na hodiny.

Stačí procházka.

Nezapomínejte pít. I mírná dehydratace zpomaluje vaše spalování. Před každým jídlem si dejte sklenici vody. Jezte častěji. Malá svačinka každé tři hodiny udržuje metabolismus nastartovaný a tělo během dne spálí více kalorií.

Kořeněná jídla spalování nabudí.

Nezapomeňte na bílkoviny. Při trávení bílkovin spotřebuje tělo o 25 % energie více než při zpracování jiných pokrmů. Nehladovte. Nárazové drastické diety s významně zpomalují metabolismus! Dopřejte si kávu, zelený čaj – obsahují látky, které dokážou na pár hodin rozproudit metabolismus.

2 až 4 šálky těchto nápojů denně přinutí tělo spálit až o 17 % více kalorií..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...