Jak rozhýbat líný metabolismus?

Snažíte se zhubnout po zimě? Rozhodně nedržte žádnou dietu – uškodili byste si. Místo toho si nastartujte metabolismus tak, aby lépe spaloval.

Na čem závisí spalování?

Na prvním místě to jsou geny – rychlý metabolismus se dědí. Dále je to pohlaví. Muži spalují více než ženy (i během odpočinku). A samozřejmě věk. Po 40. roce života se metabolismus pozvolna zpomaluje Je jasné, že tyto faktory ovlivnit nelze, ovšem přesto existuje pár způsobů, jak metabolismus nastartovat.

Také vás může zajímat ...

Nejdůležitější je posílit svalstvo a hýbat se, rozcvička po ránu nabudí metabolismus.

Máme pro vás tipy

Budujte svaly. Tělo spaluje kalorie neustále, i při odpočinku. Hýbejte se – rozproudíte metabolismus na hodiny.

Stačí procházka.

Nezapomínejte pít. I mírná dehydratace zpomaluje vaše spalování. Před každým jídlem si dejte sklenici vody. Jezte častěji. Malá svačinka každé tři hodiny udržuje metabolismus nastartovaný a tělo během dne spálí více kalorií.

Kořeněná jídla spalování nabudí.

Nezapomeňte na bílkoviny. Při trávení bílkovin spotřebuje tělo o 25 % energie více než při zpracování jiných pokrmů. Nehladovte. Nárazové drastické diety s významně zpomalují metabolismus! Dopřejte si kávu, zelený čaj – obsahují látky, které dokážou na pár hodin rozproudit metabolismus.

2 až 4 šálky těchto nápojů denně přinutí tělo spálit až o 17 % více kalorií..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...