Jak rychle vylepšit zničené nehty

Ať už máte nehty silně lámavé, nebo si je koušete, může se stát, že je před vámi najednou důležitá událost a vy potřebujete rychle napravit aspoň ty největší škody.

Zapilujte je a uhlaďte

Také vás může zajímat ...

I kdyby se vám ulomil jen jediný nehet, zkraťte všechny na stejnou délku. V případě okousaných nehtů je zapilujte, zarovnáte tak všechny nerovnosti. Upravte je do obloučku jemným skleněným pilníkem, ten poničené nehty ještě více nepoškodí. Na povrch nehtů použijte lešticí blok na nehty a povrch nehtů jemně obruste a poté hladší stranou vyhlaďte a vyleštěte.

Upravte kůžičku

Obvykle se doporučuje kůžičky nestříhat, ale jestliže jsou potrhané nebo zatržené, udělejte výjimku. Nůžtičkami s tenkou špičkou nebo speciálním trimerem na kůžičky opatrně záděry a zatrženou kůžičku odstraňte.

Nalakujte je

Jsou-li vaše nehty úplně kraťoučké, vyhněte se tmavým lakům, které zdůrazňují délku i tvar nehtu a také nedokonalosti povrchu. Naneste na ně nejprve vyživovací lak, který vylepší a sjednotí vzhled nehtů, vyživí je a zpevní a nechte ho zaschnout.

Poté můžete použít ještě lehký tělový či narůžovělý odstín a po důkladném zaschnutí ještě bezbarvý vrchní lak, který prodlouží životnost toho barevného.

Krémujte si ruce

Pravidelně a často používejte krém na ruce a nehty. Ty pak budou hydratované a vyživené a nebudou se vám tak snadno tvořit záděry. I nehty budou vypadat upravenější a uhlazenější.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama