Jak s muži mává testosteron?

Mužský pohlavní hormon testosteron ovlivňuje chování chlapa víc, než si myslíte. Může za to, že se nejenom neustále otáčí za jinými ženami, ale mění je na také buď v nadsamce, nebo lenochy!

Vědci zjistili, že makléři na burze, kteří mají nadprůměrnou hladinu testosteronu, dokážou být úspěšnější než ti, kteří mají tohoto mužského hormonu málo.

Také vás může zajímat ...

Nejvyšší hladina testosteronu bývá u mužů vždy hned ráno, a proto chlapi mívají tak často po ránu chuť na sex. Jeho nedostatek, který přichází plíživě po 40. roce, způsobuje „mužský přechod“.

Velký divoch, anebo spíš podpantoflák?

Jestli se muž začne chovat jako morous, možná ho trápí nedostatek testosteronu. Ten může za to, že mužům nejen vypadávají vlasy a svalová hmota se obaluje tukem, ale zvyšuje se i podrážděnost.

Ke zvýšení hladiny testosteronu dochází u mužů hlavně při pocitu moci a nadvlády, při sportovních aktivitách nebo na divokých pánských jízdách. Jestli si myslíte, že mu zvýšíte hladinu tím, že si s ním budete povídat, jste na omylu!

Jak mu můžete pomoci?

To u muže vyvolá jen jednu věc – zvýšení hladiny hormonu oxytocinu. A ten způsobí pravý opak! Muž začne být unavený, malátný a k sexu či jiné aktivitě ho jen těžko donutíte.

Kromě toho, že mu nebudete zakazovat pánské jízdy a začnete ho podporovat ve sportu, můžete ho zásobit zinkem, jogurtem, česnekem nebo brokolicí. Pokud má váš muž testosteronu naopak příliš, dopřejte mu relax jiným způsobem. Saunou, masáží nebo uvolňujícím večerem při svíčkách.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...