Jak se bránit pylové alergii

Způsobují ji nejrůznější trávy, byliny i stromy. Většinou je alergie spojená s dýchacími obtížemi, ekzémy, ale také rýmou nebo pálením očí. Problém je však v tom, že po čase může alergie přerůst v mnohem vážnější problém a tím je astma.

Stačí však sáhnout pro pomoc do přírodní lékárny a současně dodržovat několik důležitých pravidel. Když je budete striktně dodržovat, nejspíš jaro i léto přežijete bez sebemenších obtíží.

Také vás může zajímat ...

Echinacea a černý rybíz

Tyto dvě rostliny jsou pro alergiky jako stvořené.Posilují totiž imunitu a bez silné imunity alergii zkrátka zvládnout nelze. Černý rybíz má podobné účinky jako takzvaný kortizon, který patří mezi steroidy. Výhodou ovšem je, že rybíz je zcela přírodní a neobsahuje žádné vedlejší účinky.

Z černého rybízu je neúčinnější pupen, který působí protizánětlivě. Můžete si zněj udělat například čaj. Echinacea zase funguje jako přírodní homeopatikum, které rovněž stimuluje naše tělo k tomu, aby se bránilo všem škodlivým vlivům zvenčí.Echinacea se nejčastěji prodává ve formě tobolek. Ty seženete v každé lékárně.

Zbavte se plísní

Pylovým alergiím můžete předejít i tak, že se doslova a do písmene „odplísníte“, a to za pomocí česneku, grepu anebo penízovky.

Současně s odplísněním je také zapotřebí zvednout v těle protialergickou složku, a to za pomoci lesního bezu hroznatého. Zmíněná penízovka, která pomáhá k odplísnění organismu, je houba, jež rovněž regeneruje slinivku, proto byste neměli zapomenout ani na ni.

Udržujte doma vlhký vzduch

Ke zmírnění příznaků alergií vám hodně pomůže i to, když budete používat zvlhčovače vzduchu a různé difuzéry. Správná vlhkost by se měla pohybovat mezi čtyřiceti a šedesáti procenty.Především v místnosti, v níž spíte, byste měli dbát na správnou vlhkost a také na to, aby kolem vás létalo co nejméně prachu.

Čtyřkvětová mast s bezem

Projevuje-li se vám alergie na pyl kožními problémy, pak jistě oceníte čtyřkvětovou mast s bezem, lopuchový olej, odvar z lopuchu nebo psorikalis, mast na zklidnění celého kožního systému.Rychle zabere i koupel s výtažky pýru, lopuchu nebo lichořeřišnice.

Studená sprcha

Proti alergiím výrazně pomáhá i to, když každý den začnete studenou sprchou. Stačí pobýt minutu v ledové vodě a tělo začne produkovat méně histaminu, tedy hormonu, který alergii částečně vyvolává.Jezte zelené potraviny

Ječmen a chlorela

patří mezi ty produkty, které byste měli konzumovat každý den. Prokazatelně zmírní alergii..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...