Jak se můžete zbavit trémy?

Čeká vás důležité setkání nebo rande s novým mužem, trémou vám buší srdce a začíná se svírat krk? Nebojte se, jsme tady a pomůžeme vám.

Předem si představte všechny možnosti

Také vás může zajímat ...

Nemučte se strachem, jak celá situace, která vás nervuje, dopadne. Představte si předem všechny možné varianty a v duchu je všechny prožijte předem. Pak nebudete v šoku a panice, protože se na to už připravíte předem.

Rozdělte si své úkoly a práci na tak malé kousky, že se bude zdát až směšně snadné některý z nich splnit. Budete mít pocit, že se hýbete z místa, a uvěříte, že na daný úkol v pohodě stačíte.

Jak zůstat v klidu i uprostřed bouře?

Praktický způsob, jak se naučit zůstat klidná, i když vás čeká náročný okamžik, je naučit se vnímat celé své tělo. Vstaňte každých devadesát minut, napijte se vody a protáhněte se.

Také se rozhlédněte kolem sebe. Říká se, že tak, jak vypadá prostor kolem vás, tak to vypadá i ve vaší hlavě. Proto je dobré udělat si pořádek kolem sebe.

Vnímejte svůj pravidelný dech a celé tělo

Když cítíte strach a trému nebo když mluvíte s lidmi a náhle vám vypadne nit souvislostí a potřebujete najít pevný bod v sobě, zaměřte se na pevné místo na svém těle. Ideální jsou prsty u nohou. Uvědomíte si, že stojíte pevně na zemi.

Vrátí vám to soustředěnost a donutí vás to projet celým tělem, než se dostanete k prstům. Prociťte každý prst zvlášť. Zastaví to splašené myšlení a vám to dá potřebný klid a pocit, že máte zase situaci pod kontrolou.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama