Jak se nejlépe starat o citlivou pleť?

To, že máte citlivou pleť ještě neznamená, že jste si vyfasovala tu nejnáročnější variantu péče o pleť. Jde jen o to, naučit se k ní přistupovat tak, aby byla krásná na první pohled.

Dá to sice trochu práce, ale za to se vám odmění obdivem vašeho okolí. Jak přijdete na to, že právě vy máte citlivou pleť? Většinou se projeví tím, že bude zarudlá a objeví se malé nevzhledné pupínky. Ty mohou být způsobeny nevhodnou kosmetikou, ale třeba i kořeněným jídlem.

Také vás může zajímat ...

V takovém případě byste měla být pečlivější při výběru kosmetiky a pravidelně ji hydratovat odpovídajícími krémy, které budou obsahovat například výtažky z avokáda či různé esenciální oleje z růže.

Hýčkejte ji už od rána

V přední řadě byste se měla neměla zdržovat v prostředí, kde budete vystavená cigaretovému kouři, klimatizaci nebo zbytečnému přetápění. Dávejte také větší pozor při výběru líčidel. Například u řasenky sáhněte po takové, na které je napsáno hypo-alergenní. Vy byste také více než kterákoli jiná žena měla být na sebe přísná v tom, že nebudete chodit spát neodlíčená.

Právě to vám totiž vaše citlivá pokožka vrátí i s úroky.

Umíchejte si z něj léčivou masku.

Nezapomínejte na vlasovou pokožku

Také pokožka pod vlasy může být citlivá. To se projeví tak, že bude podráždění, bude vás pálit a bude citlivá na dotek. V tomto případě se raději vyhýbejte častému fénování vlasů nebo si pořiďte alespoň speciální iontový fén. Také zapomeňte na dráždivé laky na vlasy a i v případě barev na vlasy sáhněte po těch s přírodními složkami a oleji.

Bojujte proti bakteriím

Zdá se to možná jako naprosto zásadní pravidlo, které není třeba opakovat, ale opak je pravdou. Dokud si totiž neumyjete ruce, neměla byste se pleti dotýkat. A právě na to mnoho žen i během dne zapomíná. To samé platí i v případě přípravků, které byste nikdy neměla půjčovat. Nebo si pořiďte takové, které jsou v rozprašovači a nepřijdou tak do styku s nehygienickými předměty.

Vždy také dodržujte životnost koupené kosmetiky.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...