Jak se připravit na vyšetření žaludku?

V první řadě je nutné lékaři sdělit, pokud pravidelně užíváte nějaké léky. Poradí vám, které z nich máte v den vyšetření raději užít až po výkonu. Obecně se doporučuje nevysazovat zejména medikamenty ovlivňující srdeční činnost a užít je ráno.

Ideálně tři hodiny před vyšetřením. Jaké léky vynechat? Vynechat se na druhou stranu doporučují léky ovlivňující srážlivost krve. Léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou je nutné přestat konzumovat už tři dny před vyšetřením.

Také vás může zajímat ...

Pokud tyto léky užíváte, vždy o tom musíte informovat lékaře, který vyšetření bude provádět. Kdy se naposledy najíst? Co se týče jídla, zdržet se ho je nutné alespoň 6 až 8 hodin před vyšetřením. V případě, že je výkon naplánovaný na ráno, doporučují lékaři přijít na lačno.

Pokud vám bude gastroskopie prováděna až v pozdějších hodinách, smíte během dopoledne pít kromě vody i čiré slazené nápoje, nejpozději však tři hodiny před vyšetřením.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...