Jak se rychle zbavit bolesti hlavy

Hlava občas bolí snad každého – a v takovém případě obvykle saháme po tabletkách. Pokud nejde zrovna o migrénu, můžete si pomoci i jinak. Vyzkoušejte naše tipy.

Přepijte ji Bolest hlavy často vzniká, když máte nedostatek tekutin. Krev zhoustne a zpomalí se zásobování buněk kyslíkem. Deficit tekutin může vzniknout i tehdy, když pijete dost, ale tělo zrovna odbourává některé látky a nestačí je vyplavovat.

Také vás může zajímat ...

Při nastupující bolesti hlavy zkuste vypít dvě sklenice minerálky nebo vody s citronem – i když je kyselý, na organismus působí zásaditě a ten se pak lépe zbaví nežádoucích látek.

Zmáčkněte ji Stlačení určitých bodů, tedy akupresuru, zvládnete i sami. Pomáhá stlačování spánků, ale účinnější jsou jiná místa. Jedno z nich je na kosti mezi obočím v prohlubni, kde končí nos. Když je stlačíte ukazováčkem, aktivuje se hypofýza a začne produkovat endorfiny, které tlumí bolest.

Dalším je bod mezi horním rtem a okrajem nosu nebo kožní řasa na ruce mezi palcem a ukazováčkem.

Odblokujte ji
Příčinou bolesti může být i křečovité stažení svalů krku a šíje. Uvolněte je a přidejte jemnou masáž spánků a krku krouživými pohyby. Úlevu často přinese i uvolnění žvýkacích svalů a čelistních kloubů, které nevědomky při stresu a nervozitě zatínáme. Dýchejte přitom zhluboka, klidně a pravidelně, dodáte tak tělu více kyslíku.

Obložte ji
Pomáhá také chladivý obklad. Můžete na něj použít i banánovou slupku, která obsahuje mimo jiné draslík, který působí proti bolestem. Položte ji na čelo nebo na týl, bolest by měla po chvíli odeznít.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...