Jak se správně odlíčit

Aby očista pleti byla opravdu důkladná, musíte nejen dodržovat pravidlo každodenního odličování a čištění, ale také si vybrat správný kosmetický přípravek.

Pokud budete v odličování důsledná, pleť se vám za to postupem času odmění. Bude dobře hydratovaná a zářivá, s menším výskytem pupínků a vrásek.

Také vás může zajímat ...

Vhodný produkt

K dobrému odlíčení poslouží voda a kvalitní odličovací mléko. Velmi dobrým pomocníkem je i micelární voda – přípravek, který vzniká kombinací pleťové vody a drobných olejových částeček tzv. micel. Ty působí jako magnet a při kontaktu s kůží navážou na svůj povrch veškeré nečistoty. Micelární voda má i další výhody – je k pleti velmi šetrná, nedráždivá a nepůsobí alergické reakce.

Neobsahuje mýdlo, alkohol ani parfemaci.

Oči, tvář, krk

K odličování používejte bavlněné tamponky. Ty by měly být hodně navlhčené, aby nedráždily pleť. Buďto nešetřete s produktem anebo je před nanesením přípravku navlhčete vodou. S odličováním začněte u očních partií.

Při čistění postupujte jemně, žádné drhnutí. Tamponky napuštěné v odličovači přiložte na oči a nechte krátkou dobu bez pohybu působit. Pak jen jemně setřete. Pokud používáte voděodolné řasenky, vybírejte přípravky s obsahem olejů.

Na tvář pak používejte čisticí přípravky na odstranění make-upu a různých nečistot (gely, pěny, mléka, oleje, apod.). Tak odstraníte nejen líčidla, ale i kožní maz, pot či prach. Pleť odličujte krouživými pohyby od středu ke krajům. Na závěr odličte také krk a dekolt.

Nezapomeňte na krém

Čištění obličeje dokončete pomocí pleťové vody nebo tonika. Počkejte 5 až 10 minut a pak naneste na obličej noční krém, nejprve krouživými pohyby okolo očí, poté ho rozetřete po celém obličeji.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

reklama