Jak se stravovat při průjmu?

Jak už bylo zmíněno, průjem je v podstatě očistou organismu od virů či bakterií. Proto není důležité podstupovat nějakou speciální léčbu. Stačí pouze doplnit tělu potřebné tekutiny, aby nedošlo k dehydrataci.

Zkuste třeba čaj z řepíku či ostružinového nebo malinového listí obsahující taniny, které pomáhají tělu zadržovat tekutiny. Pokud nepomohou čaje, zkuste jitrocel blešníkový, vstřebává nadbytečnou tekutinu ze střeva a dodává stolici hmotu.

Také vás může zajímat ...

Rýže i brambory

Důležité je při průjmu též dodržovat dietu. Vynechejte z jídelníčku zcela mléko, tučné potraviny a sladkosti. Ideální je konzumace sucharů a tvrdšího pečiva.

Při mírném zklidnění konzumujte po menších dávkách brambory, bílou rýži, vařenou mrkev a ovoce jako jsou banány, jablka a borůvky. Též lze přidat vývar z krůtího nebo kuřecího masa. Užívat můžete i probiotika.

Pomohou obnovit přiměřenou hladinu užitečných bakterií ve střevech. Seženete je v každé lékárně..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...